Žena porodila na dovolené v Turecku. Po návratu požádala pojištovnu o proplacení účtů a byla z nepochopitelného důvodu odmítnuta

Louise Crawshaw-Bowen porodila během společné dovolené se svým manželem v Turecku. Po návratu z cest požádala svou pojišťovnu, aby jí proplatila účet za pobyt v nemocnici, bylo jí řečeno, že taková možnost neexistuje. Novopečený pár musí prodat dům. Důvod, proč žena nemohla využít pojištění, proti sobě poštval celý internet.

Rodiče byli pojišťovnou odmítnuti

Louise Crawshaw-Bowen a Stephen Bowen žijí v západním Yorkshiru v severní Anglii. Vzhledem k tomu, že při porodu nastaly komplikace a 37letá rodička se musela rozhodnout pro císařský řez, putoval novorozenec na jednotku intenzivní péče.

Jak informoval Mirror, pár se před odjezdem na dovolenou do Turecka ujistil, že má platné pojištění. Věděli, že se dítě může narodit na cestách. Když se tak skutečně stalo a rodiče následně chtěli využít pojištění, byli odmítnuti.

Šokující důvod odmítnutí

Pojišťovna vysvětlila svůj důvod, proč neproplatit hospitalizaci v zahraničí. Syn se totiž manželům narodil o 2 dny později, než byl stanovený termín. Pojištění krylo porod pouze 8 týdnů před plánovaným termínem. Manželský pár tomu nemohl uvěřit. Když si znovu přečetl smlouvu, všiml si záznamu napsaného drobným písmem. Nyní budou novopečení rodiče pravděpodobně muset prodat dům, aby pokryli náklady na pobyt v nemocnici.

„Než se rozhodli, zavolali nám a požádali nás, abychom si ponechali všechny naše účty a zaplatili za hotel na další týden, že nám následně vše vrátí. Pak nám oznámili, že to nemá smysl, protože zaplatí jen v případě předčasného porodu. Cítíme se oklamaní, naštvaní a zrazení. Pojišťovna nám kvůli 2 dnům nezaplatí,“ vysvětlili manželé.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk