Potápěč našel prsten značné ceny. Pro majitele měl sentimentální hodnotu

Mike Pelley značnou část svého času věnuje zkoumání podvodního světa v severní Kalifornii. Hledá dlouho ztracené poklady a čistí vodní cesty od odpadků. Mike má pokladnici plnou věcí, které za celou dobu svého potápěčského života nasbíral – počítače, telefony, hračky, dokonce i peněženky s kreditními kartami můžete v jeho krabici suvenýrů najít. Z poslední mise si ale odnesl něco skutečně drahocenného – prsten, který pro někoho hodně znamenal.

Sentimentální poklad

„Snažíme se najít drahocenný prsten, který mi dal můj bratr, jenž zemřel,“ napsal Bill Fitty na Mikeův kanál na Youtube. Mike neváhal a rozhodl se Billovi pomoct s hledáním vzácného pokladu, který měl být sentimentální připomínkou zesnulého bratra.

Nebyl to snadný úkol

Mike úkol přijal, i když to nebylo vůbec snadné. První ponor nebyl úspěšný, protože proud v řece znemožňoval pečlivé hledání. Podruhé se ale už zadařilo a Mike se vynořil s dlouho hledaným prstenem. Když přišel k Billovi s prstenem v ruce, byl tak dojatý, že mu nabídl odměnu 1 500 dolarů, v přepočtu asi 33 000 korun, aby si Mike mohl pro své příští ponory pořídit detektory kovu.

Vděčnost a štěstí

Mike uvádí, že se vždy snaží vrátit cennosti jejich původním majitelům, protože štěstí a vděk v jejich očích jsou k nezaplacení. Vybízí také, aby lidé kontrolovali jeho profil na Facebooku a Instagramu, kam nahrává všechny své nálezy. Možná tam někdo najde něco, co mu patří. Jeho další misí je hledání dvou snubních prstenů. Věříme, že bude opět úspěšný.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Goalcast.com