Potápěčka vylovila z hlubin láhev s téměř 100 let starým dopisem. Autor měl prostou žádost, kterou chtěla splnit

V americkém Michiganu došlo k situaci, kterou můžete vídat pouze ve filmech nebo číst v knihách. Je těžké uvěřit, že se to opravdu stalo. Během ponoru našla kapitánka lodi láhev s dopisem uvnitř. Jak se po přečtení ukázalo, dopis pocházel z doby téměř před sto lety, konkrétně z roku 1926. Žena neviděla jinou možnost – musela začít hledat jeho autora.

Téměř 100 let starý dopis

Nálezkyně Jennifer Dowker je kapitánkou lodi. Na jedné ze svých vyjížděk se rozhodla relaxovat, což pro ni představuje především potápění. Ponořila se do vody. Za žádných okolností však nečekala, že učiní takový objev jako ten den. Na dně moře spatřila láhev se zazátkovaným dopisem. Doposud něco takového vídávala jen ve filmech.

 

Důležitá prosba

Láhev byla vyrobena společností působící na počátku 20. století. Trocha vody se dovnitř dostala, ale i tak bylo možné přečíst, co v dopise stálo. Jak se rychle ukázalo, byla to prostá žádost. „Ať ten, kdo najde tuto láhev, ji předá Georgi Morrow Cheboyganovi z Michiganu, a sdělí, kde láhev nalezl.“ Tak stálo v dopise, a tak se i kapitánka Jennifer rozhodla vykonat.

Takových vzkazů bylo mnohem více

Jennifer se rozhodla, že dopis bude sdílet na sociálních sítích a že nakonec najde autora dopisu. Do akce se rychle zapojilo mnoho milovníků historie. Ženě se podařilo najít dceru autora dopisu Michele Primaeu. Bohužel její otec v roce 1995 zemřel. Rozhovor se neobešel bez slz dojetí. Ukázalo se, že George rád posílal tajné zprávy do různých koutů světa. Datum dopisu nalezeného v moři odpovídalo jeho 18. narozeninám.

Úvodní obrázek: Peer Kyle/CreativeCommons/Attribution 3.0, Zdroj: Dailymail.co.uk