Samotný šampon a kondicionér zdravé vlasy nezajistí. Musíte myslet i na vhodné potraviny

Díky vlasům, které jsou lesklé a zdravé, vypadáme a cítíme se skvěle. Ale samotný šampon a kondicionér k získání těchto úžasných vlasů nestačí. Skutečným klíčem ke zdravé kštici spočívá v potravinách, které jíte. Dobrá výživa je základem zdravého těla, včetně krásných vlasů.

Losos

Jídelníček pro zdravé vlasy zahrnuje dostatek bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Losos je skvělým zdrojem bílkovin a plný omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro zdraví pokožky hlavy. Nedostatek omega-3 může vést k suché pokožce hlavy a matným vlasům. Vegetariáni nebo vegani mohou získat rostlinné omega-3 tuky z jedné až dvou polévkových lžic mletého lněného semínka.

Tmavě zelená zelenina

Špenát a další tmavě zelená zelenina, jako je kapusta, jsou vynikajícími zdroji vitamínů A a C, které jsou potřebné k produkci olejové látky zvané kožní maz. Maz je vylučován vlasovými folikuly a může fungovat jako přírodní vlasový kondicionér.

Fazole

Luštěniny jako fazole a čočka jsou skvělými zdroji bílkovin, železa, zinku a biotinu. I když je to vzácné, nedostatek biotinu může způsobit lámavost vlasů. Luštěniny jsou zdravou potravou pro pokožku i vlasy.

Ořechy

Nedostatek zinku může vést k vypadávání vlasů. Ořechy jsou skvělým zdrojem zinku. Vlašské ořechy, kešu, pekanové ořechy a mandle poskytují zinek pro zdravé vlasy. Vlašské ořechy také obsahují kyselinu alfa-linolovou a omega-3 mastné kyseliny, které mohou působit jako přírodní vlasové kondicionéry. Para ořechy obsahují selen, minerál, jenž může pomoci udržovat zdravou pokožku hlavy.

Drůbež

Jezte více bílkovin. Nedostatek bílkovin ve stravě může způsobit slabé nebo lámavé vlasy a může mít za následek ztrátu barvy vlasů. Získejte vysoce kvalitní bílkoviny, které potřebujete, z drůbeže, jako je kuřecí nebo krůtí maso.

Vejce

Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin, biotinu a vitamínu B-12, což jsou všechny důležité živiny pro zdravé vlasy. Vejce mohou být jednou z nejlepších potravin pro krásné vlasy.

Mrkev

Jak pěstovat dlouhé zdravé vlasy? Sáhněte po potravinách bohatých na vitamín A. Mrkev je známá tím, že udržuje zdravý zrak, ale je také výborným zdrojem vitamínu A, jenž je potřebný pro zdravou pokožku hlavy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Onhealth.com