Potvrzeno: Pro lidi, kteří jsou nočními sovami, může mít brzké ranní vstávání následky

Ono se to lehce řekne, že ranní vstávání je zdravé a dodá vám mnohem více energie a výhod, než pospávání až do oběda, ale co vyhovuje jiným, nemusí být dobré pro ostatní. Jste-li totiž skutečná noční sova a do postele nejdete dříve jak před půlnocí, pak se ukázalo, že pro vás brzké ranní vstávání není vůbec dobré.

Jste noční sova?

Pravděpodobně si každé ráno říkáte, co děláte špatně, že se vám tak špatně vstává. Celý den jste jako praštění a možná se u vás sem tam projeví i nějaký ten psychický problém, protože se nedokážete tak dobře přizpůsobit „normálnímu“ rytmu jako ranní ptáčata. Koneckonců, ať už jste noční sovy nebo nejste, pracovní život je vždy přizpůsoben spíše lidem, kteří jsou zvyklí ráno brzy vstávat, protože práce je obecně nastavena tak, že se začíná už od rána. Proto je pro vás obecně těžší zvládat pracovní všední dny.

Biologické hodiny

Bylo zjištěno, že u lidí, kteří nežijí v souladu se svými biologickými hodinami, je větší pravděpodobnost, že budou trpět depresemi a obecně se u nich bude vyskytovat zhoršená nálada. Vzhledem k tomu, že noční sovy nenásledují své biologické hodiny, chodí spát proti svému přirozenému rytmu, obecně platí, že večerním lidem se bude nejlépe pracovat na nočních směnách nebo při flexibilní pracovní době.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sciencealert.com