Pouze kvalitní kosmetické přípravky nestačí. Osvojte si zvyky, které rozzáří vaší pokožku

Pro svoji pokožku se snažíme dělat vše, aby zůstala co nejdéle zdravá, mladistvá, pružná a bez vrásek. Někdy ale pouze kvalitní kosmetika nestačí. Je třeba naši pokožku hýčkat všemi způsoby, a to jak zvenku, tak zevnitř. Sestavili jsme pro vás seznam tipů, jak udělat své pokožce radost a po čem bude doslova zářit.

Jste to, co jíte

Možná už vám tento výrok zní jako klišé, ale je to stále pravda. Vaše pokožka těží ze zdravé stravy. Pokud jste živi na rychlém občerstvení, alkoholu a cigaretách, brzy tyto nezdravé návyky pocítíte na vaší pleti. Chcete skutečně udělat velký krok blíže k zářivé pokožce? Přestaňte kouřit, vyhýbejte se alkoholu a dopřejte sobě i své pokožce čerstvé a nezpracované potraviny.

Čistit, čistit, čistit

Náš obličej je denně vystaven znečištění a kožnímu mazu, což přispívá k ucpávání pórů a urychluje stárnutí pokožky. Zvláště, používáte-li ještě make-up. Čistěte si proto svůj obličej každé ráno i večer. I přesto, že se vám občas nechce, věřte, že vám vaše pleť poděkuje. Bude vás to stát jen pár minut navíc.

Pravidelné mazání

Je vaše pokožka citlivá, mastná nebo velmi suchá? Typ vaší pleti určuje, jaké přípravky na péči byste měli používat. Pokud si nejste jistí, jaký typ pleti máte, poraďte se s dermatologem.

Obnovte svou pokožku

Stres není dobrý pro nikoho, ani pro vaši drahocennou kůži. Chápeme, že máte rušnou práci, spoustu povinností doma atd. Prostě jeden velký stres.  Dopřejte si každodenní odpočinek, cvičte, aplikujte hydratační masku a sedněte si na gauč s knihou v ruce. Nezapomeňte také na dostatek spánku, jedině tak dáte pokožce šanci vzpamatovat se z rušného života, jaký vedete.

Úvodní obrázel: Shutterstock, Zdroj: Gezondnu.nl