Přírodní floristická vychytávka bez dodatečných nákladů. Použijte slupky od brambor jako přírodní hnojivo pro vaše orchideje

Mezi širokou škálou pokojových kvetoucích rostlin zůstává orchidej pravděpodobně tou nejoblíbenější. Což by nemělo být žádné překvapení, protože tato tropická rostlina je nejen aromatická, ale i velice krásná. Navíc jako bonus je nenáročná na údržbu, i když se tak na první pohled nemusí zdát. Ovšem je dobré vědět, že pro podporu jejího kvetení je užitečné upřednostňovat určité přírodní metody. I když se vymykají normálu, jsou stále velmi účinné, ekologické a ekonomické.

Řešení najdete ve své kuchyni

Pro zachování vašich orchidejí je zásadní zajistit jim přiměřené prostředí, to znamená dobré světlo, trochu vlhkosti a hnojivo, aby nevadly a bohatě kvetly. Přesněji řečeno, není třeba zacházet příliš daleko nebo uvažovat o vysokých výdajích, abyste je hýčkali. Řešení se nachází ve vaší kuchyni.

Hnojivo z bramborových slupek

Existuje několik důvodů, proč byste měli používat hnojivo na bramborových slupek. Za prvé, je to nejjednodušší a nejekonomičtější způsob hnojení rostlin. Za druhé, slupka je schopna zabíjet škodlivé bakterie v půdě, přičemž si zachovává všechny živiny, které pak mohou být absorbovány kořeny. Hnojivo lze připravit různými způsoby.

Odvar z bramborových slupek

Bramborové slupky namočte alespoň na 4 hodiny do velkého množství vroucí vody. Poté tekutinu sceďte. Jakmile úplně vychladne, použijte ji k zalévání půdy. Pokud chcete, můžete tuto vodu použít i jako postřik na rostliny.

Výhody hnojiva vyrobeného z bramborových slupek

Bramborové slupky jsou plné živin-glukózy, kyseliny askorbové, organických kyselin a škrobu. Jsou také významným zdrojem stopových prvků, jako je fosfor, fluor, draslík a hořčík. Toto domácí hnojivo rostlině přirozeně doplní živiny a minerály. Porostou rychleji, což výrazně pomůže zlepšit kvetení vašich orchidejí. Mimochodem, nejen pro orchideje je vhodný odvar z bramborových slupek. Hnojit můžete i jiné druhy jako fialky, kaktusy, fíkusy a další pokojové květiny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gardenersworld.com