Praktické tipy, jak udržet zelený trávník i během parných letních dnů

Vzhledem k nízkým teplotám a dešti si konečně naplno užíváme první teplé paprsky. S prvními vysokými teplotami ale přicházejí i určitá rizika, a to nejen pro naši pokožku, ale i trávník. Ale nepanikařte, pokud je vaše zahrada suchá, existuje naděje, jak ji znovu oživit, rozjasnit a udržovat krásnou.

Nesekejte příliš nakrátko

V parných dnech není dobrý nápad sekat trávník příliš nakrátko, nedokáže totiž pak odolávat slunečnímu žáru. Delší tráva nabízí větší odolnost proti síle slunečních paprsků. V opačném případě riskujete, že se na zeleném trávníku vytvoří holá místa. Je-li tedy váš trávník suchý, je nejlepší ho chvíli nechat na pokoji, aby se mohl vzpamatovat.

Vytvořte dostatek stínu

Naše pokožka potřebuje správnou a dostatečnou ochranu před sluncem, proto používáme opalovací krémy nebo se snažíme najít místa ve stínu. Květiny a rostliny by také neměly být celý den na slunci, proto je důležité vytvořit jim dostatek stínu, aby neusychaly. Můžete to provést například pomocí zahradního slunečníku nebo stanu.

Postřiky vodou

V horkých letních dnech bude tráva potřebovat vodu navíc.  Zalévejte brzy ráno nebo pozdě večer. Pokud budete trávník stříkat pod přímým sluncem, voda se rychle odpaří a trávník ji nestačí absorbovat. Kromě toho také riskujete, že tráva vyschne ještě více a spálí se.

Hnojení

Správné hnojení je pro zdravý trávník velice důležité. Dobré hnojivo trávu posiluje, aby vydržela období horkého léta. Nejvhodnější je pak organické hnojivo. Obsahuje živiny, které se uvolňují pomalu a stimulují neustálý růst.

Úvodní obrázek: Freepik: Zdroj: Margriet.nl