Překonejte zdánlivě nemožné. Jak podle Dalajlámy překonat zradu blízkého člověka

Člověk je schopen překonat i nemožné, dokonce i zradu. Věříte, že prožíváte šťastný život a najednou přijde nečekaná rána. Ve vztahu, ať už milostném, rodinném nebo přátelském, se takové situace jen těžko dokáží vstřebat. Nic nebude stejné jako dřív a my máme pocit, že nemůžeme pokračovat. Někdy je dobré obrátit se na svou duchovní stránku a přeříkat si některé věty, dnes konkrétně slova Dalajlámy, která nám mohou pomoci jít dál a veškeré obtíže překonat.

Obávejte se pouze tehdy, není-li řešení

Když se dozvíte o zradě blízkého člověka, cítíte se zničení a podvedení. Už se stalo a nemá smysl se mučit, musíte se s tím jen smířit. Pokud vidíte řešení v odloučení nebo v pokračování ve vztahu, zapomeňte na minulost a jděte zvolenou cestou. Nejsou-li ve vaší mysli žádné možnosti, ale pouhý zmatek, měli byste se ponořit do řešení dalších problémů a věnovat čas tomu, aby vše bylo na svém místě.

Prohra neznamená ztrátu zkušeností

Každá zrada je zkušenost. Už nebudete ti, kteří naivně věří lidem a zcela se ponořují do vztahu. Naučíte se respektovat sami sebe. Když překonáte potíže, stanete se silnějšími, přinutíte se změnit svůj názor. Možná ztratíte milovanou osobu, ale neztratíte zkušenost, která vám později pomůže vybudovat vztah, po kterém jste toužili.

Štěstí je někdy i to, že nedostanete, co chcete

Jinými slovy, s odstupem času si můžete říct, že jste měli štěstí, že jste vztah s tímto člověkem ukončili. Neznamená to, že byste po dobu let trvání vztahu byli hloupí, že jste setrvali, ale nyní jste si mohli všimnout věcí, které jste kdysi neviděli a najít štěstí v tom, co již nemáte. Někdy může být tato zrada pro dobro věci.

V neštěstí se snažíte hledat něco úžasného

Po zradě věříte, že se celý váš svět zhroutil a už nikdy nenajdete štěstí. Často však neuplyne ani rok a vy potkáte někoho, kdo vás skutečně miluje a váží si vás. Zbavte se zbytečných myšlenek a uvolněte místo novým lidem.

Na světě vládne chaos

U spousty lidí se hodnoty mění. Nemá smysl hledat důvod ve vztahu k takové osobě. Je snazší vybrat si lidi, kteří uvažují stejně jako vy. Musíte dosáhnout psychické dospělosti, sami zjistit, co je v životě opravu důležité, teprve poté budovat vztah.

Chtíč a nenávist brání pohledu na realitu

Po zradě musíte být schopni zbavit se všech emocí a porozumět situaci. Láska a chtíč vás nutí odpustit každému, kdo vám ublíží, a pokračovat ve vztahu. Nenávist způsobená odporem během podvodu vám nedovolí objektivně posoudit situaci a porozumět motivům druhého člověka. Realita je důležitá a musíte ji přijmout, i když je to nepříjemné a bolestivé.

Sami se rozhodujete, zdali budete trpět

Člověk sám určuje svou roli ve vztahu, limity toho, co je povoleno. Pokud se necháte například urážet, částečně je to váš souhlas. Je těžké vypořádat se s prvním návalem pocitů po zjištění zrady, ale pak musíte vyvinout veškeré úsilí, abyste se soustředili na sebe a přestali trpět.

Obrázky: Pixabay, Zdroj: Personalexcellence.co