Překvapivá použití čajových sáčků. Vyčistí domácnost i zklidní unavené oči

Není nic lepšího, než si hned ráno dát teplý čaj s citrónem, nebo za zimních večerů zalézt pod deku a popíjet horký nápoj, jenž navodí dokonalou atmosféru klidu a pohody. Ovšem mít ve spíži krabičky s čajovými sáčky má spoustu dalších skrytých výhod, od vylepšení vašeho domova až po úlevu unavených očí.

Čistič koberců

Čaj je skvělý způsob, jak oživit koberce se zatuchlým zápachem. Předvařené čajové lístky nasypte na koberec a nechte je přes noc uschnout. Během této doby pohltí veškeré pachy. Ráno je jednoduše vysajte.

Odstraňovač skvrn na toaletě

Ty odolné skvrny na toaletě, kterých se neodvážíte dotknout, lze odstranit tak, že předvařené čajové sáčky necháte na toaletě přes noc a ráno je spláchnete. Toaleta zůstane nejen bez nepříjemného odéru, ale také zářivě čistá.

Účinný odmašťovač

Čaj je také skvělým pomocníkem v kuchyni. Mastné skvrny, s nimiž si nedokázala poradit ani myčka na nádobí, můžete nechat přes noc v čajové vodě, aby se rozpustily. Ráno umyjete v ruce nebo v myčce jako obvykle.

Pomoc při akné

Trpíte na špatnou pleť nebo se vám zrovna udělal zarudlý pupínek v době, kdy to nejméně potřebujete? Ponořte čajový sáček pod horkou vodu a poté jej přitlačte na postižený bod, abyste snížili otok a zarudnutí.

Úleva pro unavené oči

Protizánětlivé vlastnosti čaje také vyléčí příznaky nedostatku spánku nebo náročné práce u počítače dlouho do noci. Relaxujte s předvařenými chlazenými čajovými sáčky na očích po dobu 15 minut, abyste je probudili k životu.

Čistič oken

Věděli jste, že černý čaj dokáže vyčistit zrcadla a okna? Vtíráním do nádobí také snižuje riziko rezivění. Jednoduše použijte čajové sáčky jako leštidlo a poté setřete suchou utěrkou z mikrovlákna.

Úvodní obrázek: Mattes/Creative Commonst/ Public domain, Zdroj: Standard.co.uk