Přes dvacet let v sobě žena nosila vinu a stud za to, jak se kdysi zachovala k mladému homosexuálnímu páru. Nyní se rozhodla, že vše napraví a její slova jsou úžasná!

Cítili jste se někdy ve vašem životě za něco vinni dlouhá léta? Například dvacet let? Tato 39letá žena ano a nyní se snaží věci napravit. Žena, která nechtěla odhalit své skutečné jméno, používá přezdívku „w4m“ (woman/women for man/men), aby se veřejně mohla omluvit homosexuálnímu páru, jenž slovně urazila v roce 1993.

Tehdy jí bylo pouhých 17 let a přiznává, že od té doby dospěla a její pohled na homosexualitu se změnil. Kdysi byla se svou skupinou z kostela v parku, když si všimla zamilovaného páru a začala hlasitě křičet: „Fůůůj, hnus.“ A nyní se chce omluvit:

„Drahý mladý páre z roku 1993,

seděli jste společně na obrubníku blízko vstupu do Worlds of Fun. Já jsem právě procházela kolem se svou mladou skupinou z kostela. Bylo mi 17 let, byla jsem bigotní a naučená, že to, co děláte vy, je špatné a hříšné. Byli jste šťastní, seděli jste blízko sebe, bavili se, trochu se líbali a pravděpodobně čekali na nějaké přátele. Prošli jsme kolem celá skupina, nadšení, podnikaví, privilegovaní. Má kamarádka ukázala směrem k vám s nádechem překvapení a nechuti. Podívala jsem se směrem k vám, uvolněná a sebevědomá, jsem nahlas zakřičela: „Fůůůj, hnus.“

Už si ani nepamatuji vaši reakci a ani nevím, jestli jste mě slyšeli. Jakmile jsme prošli, cítila jsem stud. Ale přesto jsem se snažila chovat tak, že vy jste ti, co by se měli stydět. Ovšem celých 20 let jsem to já, kdo cítí ostudu. Piši vám dnes proto, abych se omluvila za své chování.

Drahý mladý gay páre z roku 1993, velice se omlouvám. Moc mě mrzí, že jsem se k vám chovala jako k nižší třídě občanů a zničila vám ten sladkým moment, který jste zrovna prožívali. Chci, abyste věděli, že krátce po tomto incidentu jsem nastoupila na univerzitu a celý můj svět se změnil. Má naučená zaujatost a víra v homosexualitu coby hřích se obrátily vzhůru nohama. Vystoupila jsem z církve, která mě naučila pouze nenávidět. Můj život nyní hájí mladé lidi. Dvacet let v sobě nosím stud jako připomínku zkontrolovat si svá privilegia. Považuji sebe sama za spojence a doufám, že má obhajoba ospravedlní některé mé chyby.

Ať už jste kdekoli, doufám, že spolu stále sedíte a milujete jeden druhého a žijete nádherný život.

S upřímnou omluvou

Dítě, které poznalo pravdu“

Nikdo neví, jestli se tento dopis dostal do těch správných rukou, ale my doufáme, že ano, protože se jedná o skutečně krásný projev lítosti nad některými z našich činů. Pokud souhlasíte, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: viralscape.com