Prevence a léčba aftů v ústech. Použijte léčivou sílu přírody

Jsou vaše ústa pokrytá afty a malými vřídky, které vám brání vychutnat si jídlo naplno? Tato bolestivá záležitost dokáže pěkně znepříjemnit každodenní život. I když jsou ranky v ústech malé, pekelně bolí a jakýkoli pohyb pusou je utrpením. Zvláště, pokud patříte mezi jedince, kteří na jejich tvorbu trpí. Aftózních vředů se ale lze snadno zbavit i jim dokonce lehce předcházet, což je ta nejlepší léčba.

Využijte kouzelnou moc aloe vera

Aloe vera je všelék. Tento tropický sukulent je bohatý na vitamíny a minerály, které mají uklidňující, protizánětlivé a analgetické účinky. Je přesně to, co potřebujete, abyste se zbavili bolestivých aftů. Důkladně si umyjte ruce, uřízněte list aloe vera a naneste gel přímo na bolavé místo. Nechte několik minut působit a poté ústa vypláchněte vodou.

Pečlivě si vyčistěte zuby

Nechceme vás poučovat o tom, že je třeba si každý den minimálně dvakrát čistit zuby. Ale rádi bychom vás upozornili, abyste byli opatrní a pečliví při čištění ústní dutiny, když se v ní objevil aft. Jakmile o něj zubním kartáčkem zavadíte, nejenže to pekelně bolí, ale je dost možné, že narušení aftu způsobí, že ve vaší puse zůstane o něco déle, než by musel.

Prevence

Odpočinek, čistota a pravidelnost jsou nezbytnostmi. Afty se totiž mohou vyvinout nejen z jídla, ale i z velkého stresu. Proto jezte a pijte zdravě, dobře spěte, dostatečně cvičte a zajistěte si prostor pro relaxaci.

Aftů se nedotýkejte

Dotýkat se aftů prsty nebo jazykem není dobrý nápad. Proces hojení se ve výsledku zpomalí a šance, že se bakterie rozmnoží, je více než vysoká.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gezondnu.nl