Prevence je lepší než léčba. Udržujte své srdce a cévy zdravé osvojením správných návyků

Prevence je vždy lepší než léčba. To, že na sobě nepociťujeme žádné zdravotní problémy, neznamená, že jsme zdraví jako řípy. Své zdraví musíme hýčkat, být k němu laskaví a pečovat o něj s láskou. Například takové srdce. Je to důležitý orgán, který ovlivňuje spoustu věcí v našem těle. Srdce je sval, jenž potřebuje trénink, aby se udržovalo v kondici stejně jako ostatní svaly. Snažte se dodržovat následující pravidla a vaše srdce vám poděkuje.

Nastavte si tréninkové cíle

Nemusíte se zrovna přihlašovat na maratón a trénovat jako zběsilí, ale běh a plavání jsou nejlepšími příklady takových cvičení prospěšných pro srdce. Dospělým se doporučuje, aby trávili zhruba 150 minut týdně polointenzivním cvičením, jako je chůze, tanec nebo práce na zahradě. Případně můžete věnovat zhruba 75 minut týdně intenzivnímu tréninku.

Připravte si středomořskou stravu

Zaměřte se na konzumaci červeného masa jednou za dva týdny. Kromě toho jezte spoustu ryb, kuřecího masa, luštěnin, ovoce, ořechů a olivového oleje.

Dopřejte si dostatek spánku

Příliš málo nebo naopak příliš mnoho spánku může mít za následek zvýšenou šanci srdečního infarktu. Snažte se spát 7 – 8 hodin denně. Když spíte, váš tep a krevní tlak klesají, proto je spánek nezbytný pro zdraví vašeho srdce. Před spaním si raději přečtěte knihu, než abyste sledovali televizi nebo mobilní telefon.

Meditujte

Spousta lidí považuje meditaci za něco příliš abstraktního, ale věřte, že je pro vaše srdce dobrá. Meditace trochu zpomaluje srdeční rytmus a snižuje hladinu cukru v krvi.

Čistěte si zuby

Udržujte své srdce zdravé pomocí čištění zubů. Může to znít trochu zvláštně, ale věřte, že jsou tyto dvě věci propojené více, než si můžeme myslet. Špatná ústní hygiena a nezdravé dásně totiž souvisejí se srdečními chorobami. Dvakrát ročně proto navštivte specialistu, aby vám dokonale zkontroloval a vyčistil chrup.

Obrázky: Freepik