Při splachování toalety vždy pamatujte na to, že prkénko patří dolů, vyhnete se tak možný zdravotním problémům

Důležitou otázkou pro vás dnes je: „Dáváte záchodové prkénko dolů ještě před spláchnutím?“ Pokud je vaše odpověď ANO, vše je v pořádku, ovšem pokud je odpověď NE, měli byste pokračovat ve čtení.

Toaleta je skutečná bakteriální bomba. To není žádná novinka, ale existují způsoby, jak můžete šíření bakterií do zbytku vaší koupelny zabránit. V jednom gramu výkalů je 10 miliónů virů, 1 milión bakterií, 1 000 parazitů a 100 zárodků parazitů. Takové bakterie navíc mohou přežívat několik týdnů, protože ve vlhkém prostředí toalety se jim vede více než dobře. Při každém spláchnutí skrze záchod vyjde zhruba 1 milión bakterií, které mohou skončit na jakémkoli místě ve vaší koupelně, například kartáčku na zuby.

Mikrocykly uvnitř záchodové mísy mohou bakterie doslova vystřelit až 30 cm daleko. Pokud jste někdy při spláchnutí zaznamenali ve vzduchu oblak malých kapiček, to je to, o čem zde mluvíme. Takový oblak obsahuje mikroorganismy, které jsou spojeny s močí a fekáliemi. Ale co je nejdůležitější – mytí rukou po použití toalety.

Byli jste těmito informacemi také zaskočeni jako my? Jak jste na tom se splachování a sklopeným záchodovým prkénkem?

Zdroj: en.stories.newsner.com