Strastiplný příběh chlapce s kranodiafyzální dysplázií. Všichni se k němu chovali jako ke zrůdě. Po smrti se stal světově proslulým

Když se Roy „Rocky“ Dennis narodil v roce 1961, byl normální chlapec, stejný jako ostatní. Ale v jeho 2 letech se život celé rodiny navždy změnil. Rocky trpěl extrémně vzácným onemocněním. Testy ukázaly, že trpěl genetickou poruchou zvanou kranodiafyzální dysplázie, při níž se příliš mnoho vápníku hromadí v kostech. Okolí se k němu chovalo jako ke zrůdě.

Nemoc mu znetvořila obličej

Abnormální usazeniny vápníku chlapci tlačily oči do stran hlavy a zároveň měnily tvar nosu. Nemoc mu těžce znetvořila rysy obličeje, takže jeho hlava dosahovala dvojnásobné velikosti. Předpovědi naznačovaly, že Rocky se nedožije svých sedmých narozenin. Malý chlapec však překonal všechny překážky a stal se pro mnohé obrovskou inspirací. Toto je úžasný život chlapce, který se stal světově proslulým díky filmu Maska z roku 1985.

Mentálně se nijak neodlišoval

Rockyho matka Rusty byla rozhodnutá, že své dítě nepřipraví o normální život. Chtěla, aby měl stejné zážitky jako všechny ostatní děti. A tak se rozhodla, že ho v 6 letech zapíše do školy. „Snažili se mi namluvit, že je mentálně retardovaný, ale nebyla to pravda. Jen si myslím, že ho chtěli držet mimo třídu, protože si mysleli, že by obtěžoval ostatní děti,“ řekla Rusty v rozhovoru.

Ostatní děti s ním začaly jednat jako s monstrem. Někteří z rodičů požádali o jeho přeřazení do školy pro děti se speciálními potřebami, protože se ho jejich děti bály. Rockyho matka školu zažalovala, protože její dítě se od ostatních dětí mentálně nijak neodlišovalo.

Byl jedním z nejlepších studentů

Navzdory svému stavu se Rocky ukázal jako jeden z nejlepších studentů ve své třídě. Byl oblíbený i u ostatních dětí, protože podle matky měl velký smysl pro humor. Ve skutečnosti si ze svého vzhledu často dělal legraci, kdykoli ho na to ostatní děti upozornily.

Matka darovala jeho tělo na výzkum

Dne 3. října 1978 pocítil Rocky velmi silnou bolest hlavy. Matka ho poslala do pokoje, aby si odpočinul. Byl to den, kdy ho naposledy viděla živého. Rusty darovala jeho tělo genetickému oddělení na výzkum.

Příběh Rockyho pohnul celou Amerikou a na velké plátno se přenesl s Cher, která za svou roli dokázala vyhrát cenu za nejlepší ženský výkon v Cannes. Rockyho život by však nebyl znám bez Anny Hamilton Phelan. Anna pracovala v nemocnici, kde se Rocky léčil. Převyprávěl jí celý svůj příběh, o který se ona později podělila s jeho matkou. Vzájemná spolupráce vyústila ve scénář k filmu Maska z roku 1985. Po ukončení natáčení se Cher zavázala, že bude pomáhat lidem s podobným onemocněním. V roce 1989 byla jmenována čestnou prezidentkou International Craniofacial Foundation.

Úvodní obrázek: S vědomím rodiny Dennis, Zdroj: Allthatsinteresting.com