Manželé zanechali vojenské služby a nyní se svými 7 dětmi cestují ve starém školním autobusu

JD, 37letý rodák z Texasu, a 34letá Britney se seznámili v roce 2008 při nasazení v Iráku. Později odešli z vojenské služby, koupili si školní autobus, pořídili si 7 dětí a nyní brázdí s upraveným vozem Spojené státy americké. Své děti vzdělávají doma a tento kočovný způsob života si naprosto zamilovali.

Osudové setkání

JD a Britney byli vždy akční lidé, lze říci, že se hledali, až se našli. Měli společné zájmy i pohled na svět, milují dobrodružství. A tak není divu, že se u nich zrodil nápad, který všechno změnil. JD vyrostl v křesťanské rodině, ale víra dříve neměla na jeho život tak velký vliv jako nyní. To se však změnilo. „Bůh mě vedl obdobím duchovního růstu asi 8 měsíců. Jednoho dne mi poslal vizi postavit archu. To měl být náš autobus. Mělo to na mě velmi hluboký dopad, a tak jsem situaci probral s Britney,“ řekl muž.

Zajímavé je, že Britney v té době vyprávěla dětem o Noemově arše, takže to všechno opravdu vypadalo jako osud. Manželé si během týdne koupili starý školní autobus, a přestože se renovace a přestavba ukázaly jako docela náročná záležitost, zvládli to dobře, protože už měli nějaké zkušenosti s rekonstrukcí svých předchozích domů. „Stala jsem se designérkou, což byla velká zábava. JD měl na starost tvrdou práci,“ řekla Britney.

Autobus měl splňovat veškeré podmínky pro bydlení

Manželé si přestavbu naplánovali tak, aby autobus mohl být plnohodnotným domovem splňujícím všechny jejich potřeby. Dětský pokoj se nachází v zadní části autobusu, kde jsou umístěny palandy. Dále je zde koupelna s kompostovým WC, sprchovým koutem a vanou, a kuchyň společně s obývacím pokojem v americkém stylu zároveň slouží jako ložnice rodičů s rozkládacím lůžkem.

Opustili tradiční školní systém

Rodina se nakonec vydala na cesty po Spojených státech amerických v říjnu 2018 a zanechala za sebou tradiční školní systém. Vybrali základní učební osnovy založené na učebnicích, které byly zaměřeny na matematiku, gramatiku, historii, přírodní vědy a biblické znalosti, doplnili je praktickými dovednostmi a exkurzemi a své děti vzdělávali doma v pohodlí autobusu.

„Náš každodenní život je v mnoha ohledech normální. Ráno usteleme a připravíme snídani. Po snídani se snažíme uspořádat malou rodinnou modlitbu. Školu máme celoročně, každý den se ji snažíme stihnout během dopoledne. Odpoledne občas vyrazíme na pěší túru nebo navštívíme místní pamětihodnosti,“ uvedla Britney.

Rodina procestovala téměř celé Spojené státy

S výjimkou severní Pensylvánie, Michiganu, Wisconsinu, Nevady, Utahu a Aljašky rodina procestovala celé Spojené státy. Tvrdí, že jednou z největších výzev je umět odolat vzrušení z nového místa, umět se dostatečně věnovat své práci a studiu.

Svůj způsob života si zamilovali

Rodina tento způsob života miluje a nejlepší na tom je, že neustále potkává nové lidi a navazuje nová přátelství. Na jednom místě zůstává poměrně krátkou dobu, většinou jen týden nebo dva. Nejdéle se zdržela na čtyři měsíce. „Jednou z nejlepších věcí na cestování je, že začnete velmi rychle navazovat nová spojení,“ řekla Britney. Rodiče chtějí své děti vychovávat jako zodpovědné, vědomě uvažující osoby a kladou důraz na láskyplné rodinné prostředí. Pokud jde o počet jejich dětí, rozhodli se nechat toto rozhodnutí na Bohu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Infotourism.news