Řidička v noci zahlédla na krajnici osamělou postavu. Chtěla jí pomoci, ale na poslední chvíli se rozhodla jinak. Udělala dobře

Marcelina v noci jela ve svém autě, když si na kraji silnice po své pravici všimla osamělé postavy. Chtěla jí pomoci, ale na poslední chvíli se rozhodla jinak. S ohledem na podobné případy se mohlo jednat o pokus o krádež auta. Vše bylo zaznamenáno díky kameře nainstalované v Marcelině vozidle.

Osamělá postava na kraji silnice

K šokujícímu incidentu došlo na státní silnici č. 16 směrem na Laseczno (Varmińsko-Mazurské vojvodství) ve středu 24. srpna. Žena žijící v Iławě řídila své auto, když náhle zahlédla postavu ve tmě. „V lese na úseku Stradomno-Laseczno na krajnici jsem si všimla dívky oblečené v bílém, s batohem, s hlavou skloněnou dolů,“ vysvětluje Marcelina. Žena chtěla dívce nejprve pomoci, ale usoudila, že by pro ni nemuselo být bezpečné, kdyby vystoupila z auta.

Dívka najednou zmizela

„Vzadu v hlavě mi svítilo červené světlo, které mi říkalo, že se mi může něco stát, což mě přimělo pokračovat v jízdě, pravděpodobně mě to zachránilo před tragédií. Po pár minutách jsem se rozhodla otočit zpět a podívat se, jestli tam tato postava stále je nebo zmizela. Možná uplynuly 3 minuty a dívka už na místě nebyla, poblíž nebylo ani žádné auto,“ zdůraznila.

Figurína jako past

Autorka videa, které bylo zveřejněno na sociálních sítích, upozorňuje, že na kraji silnice by mohla být figurína. Jak se ukazuje, není to první situace tohoto typu. „Metodu mají používat zloději aut. Jen zblízka si všimnete, že v cestě nestojí žádná opravdová osoba. Když řidič zastaví, aby postavě pomohl, k autu přiběhnou maskovaní zloději v kuklách,“ informují odborníci. Pokud vám svědomí nedá a rozhodnete se zastavit, nezapomeňte zamknout dveře. V opačném případě může být vaše vozidlo odcizeno. Buďte opatrní, protože zloději stále přicházejí s novými nápady.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Infoilawa.pl