Příběh, který dojímá celý svět! Svobodník nesl “svého nejlepšího přítele” na jeho vlastní pohřeb

Věta „nejlepší přítel člověka“ nikdy neznamenala více než teď! Psi toho dělají pro člověka mnoho – nejsou to jen roztomilí společníci, ale také poskytují pomoc miliónům lidí. Armádu nevyjímaje! Jeff a Cena byli nerozlučnou dvojicí od roku 2009, prožili spolu válku v Afganistánu a Cena jako hledač bomb dokazoval své schopnosti znovu a znovu. Když se Jeff vrátil domů, trpěl postraumatickým stresem, nakonec měl opustit službu společně s Cenou a strávit tak spolu ještě několik dalších let již v civilu. Život je ale bohužel občas nespravedlivý!

Cena musel být eutanázován kvůli rozsáhlé rakovině kostí. Jediné, co pro něj Jeff mohl udělat, bylo uspořádat poslední rozloučení, které se konalo na palubě muzejní lodi USS LST 393 v Muskegonu. Ubohý pes umíral a nemohl ujít ani krok, Jeff jej proto musel nést, což tvořilo srdcervoucí obraz. „Celý svůj dospělý život jsem byl s Cenou. Když mi bylo 19 a učil jsem se zodpovědnosti, Cena byl se mnou. Teď je mi 27 a musím se rozloučit s jednou z nejdůležitějších částí mého života,“ řekl Jeff.

Jeff řekl, že jej Cena udržoval silným, když byli pod palbou Talibanu, v teple během chladných nocí a dokonce mu byl oporou, když během tří týdnů ztratil sedm přátel. Stovky lidí se připojily k Jeffovi a naposledy se rozloučili s Cenou. „Každý pes, který slouží za mořem, si zaslouží přesně to, co jsem udělal pro Cenu, jestli ne víc,“ dodal Jeff.

Podívejte se na poslední rozloučení s tímto jedinečným psem na níže uvedeném videu:

Smutný příběh s obrovskou dávkou úcty a pokory. Také byste dokázali udělat pro svého psa to, co udělal Jeff pro Cenu? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org