Příčiny nadýmání, o kterých jste ani nevěděli, a jak tím bojovat přírodní cestou

Nadýmání je nepříjemný stav, s nímž se setkal každý z nás. Pro mnoho lidí ale představuje častý, každodenní problém, který je limituje v běžných činnostech. Způsobuje vážné nepohodlí, které zpravidla nevíme, jak řešit. Ve většina případů je řešení skutečně velice jednoduché, když za prvé zjistíme příčinu a za druhé zkusíme níže uvedený recept proti nafouknutému břichu.

Příčiny nadýmání

Často se může jednat o polykání příliš velkého množství vzduchu, ale na vině může být i pití sycených nápojů, kouření nebo rychlá konzumace jídla. Ze zdravotního hlediska mohou někteří z nás trpět bakteriemi ve střevech nebo v žaludku, které jsou zodpovědné za vznik nadýmání a další žaludeční problémy. Bez řádného testování není téměř možné je identifikovat.

Příznaky bakterií v žaludku nebo ve střevech

Kromě nadýmání můžete přítomnost bakterií v žaludku nebo ve střevech zaznamenat pomocí následujících příznaků:

  • Říhání
  • Pálení žáhy
  • Reflux jícnu
  • Zácpa nebo průjem
  • Bolesti v horní nebo střední části břicha

Co dělat proti nadýmání?

Zkuste si vytvořit tento domácí nápoj, který vám pomůže od nadýmání. Jeho příprava je jednoduchá a suroviny zcela dostupné. Budete potřebovat 1 citrón, 1 okurku, 1 PL nastrouhaného zázvoru, 1 PL šťávy z aloe vera, 1/2 sklenice vody a hodně koriandru nebo petrželky.

Smíchejte všechny připravené ingredience a pijte během dne. Společně s tímto nápojem pijte také hodně čisté vody. Tím budete dezinfikovat svůj trávicí systém a zároveň rychleji vyřešíte problém s nadýmáním.

Obrázky: Freepik