Přírodní maska z jílu a lógru pro získání pružnější pokožky na bradě a krku

Povislá kůže na krku a pod bradou může být výsledkem různých změn lidského těla. Nejčastěji se však jedná o vliv času. Jak stárneme, pokožka ztrácí svou pružnost a zpravidla se otisk času nejdříve projeví na našem krku. Přestože se tomuto procesu nelze vyhnout, můžeme jej alespoň zpomalit.

Pouhé tři ingredience mohou pomoci

Mluví se o mnoha způsobech, jak povislou kůži na krku řešit – od masáží přes mezoterapii až po injekce. Ale my známe metodu, ke které vám budou stačit pouhé tři ingredience, jež napnou pokožku přirozeně a bez invazivních zásahů. Přidejte k ní správnou stravu a střídání teplé a studené vody během sprchování a máte vyhráno.

Jak správně postupovat

Jak už jsme řekli, recept je velice jednoduchý především z toho důvodu, že budete potřebovat minimum složek. Připravte si 2 a ½ polévkové lžíce kávové sedliny, kosmetický jíl a 1 a ½ čajové lžičky kafrového olejíčku. Kosmetický jíl pouze zřeďte vodou tak, abyste získali hustou hmotu, do které přimícháte kafrový olej. Kofein zrychlí metabolické procesy a způsobí, že bude pokožka pružná.

Aplikace

Výslednou směs naneste na problémové partie a obalte potravinářskou fólií. Navlékněte si těsnější oděv, respektive můžete si přes krk přehodit šátek, abyste vytvořili tepelný efekt. Čekejte asi tak 25 – 30 minut. Opláchněte a aplikujte vyživující krém. Opakujte 10krát po dobu 3 týdnů, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Pokožka bude pružnější a matnější. Takto připravenou přírodní masku můžete použít i na dekolt, břicho, paže a nohy.

Správná strava pro ochablou pokožku

Pamatujte, že antioxidanty jsou vašimi nejlepšími přáteli v boji proti povislé kůži. Ty získáte z čerstvé zeleniny a ovoce, luštěnin a bobulí. Stejně tak polynenasycené mastné kyseliny v ořechách, čerstvých rybách a semínkách. Naopak se vyhněte sladkým nápojům a kávě. Pijte dostatek čisté vody a udržujte tak pokožku hydratovanou.

Obrázky: Pixabay