Přirozené způsoby, jak srazit vysoký krevní tlak. Všechny zbraně najdete ve své kuchyni

Vysoký krevní tlak je zdravotním problémem postihujícím relativně velikou část populace. Jedná se o chronické onemocnění, které je rizikovým faktorem pro vznik spousty dalších onemocnění, jako jsou například srdeční choroby, cukrovka nebo problémy s ledvinami. Léčba obvykle zahrnuje léky na snížení krevního tlaku, které ale i při dodržování dávkování mohou způsobit nežádoucí účinky, jako jsou křeče v nohou nebo intoxikace. Nejlepší možností tedy je obrátit se na přirozené způsoby, jak vysoký krevní tlak snížit.

Citrón

Citrón je schopen udržet pružnost cév a tím léčit vysoký krevní tlak. Postup je naprosto jednoduchý. Každé ráno si vymačkejte šťávu z jednoho citrónu do sklenice vody a vypijte na lačný žaludek.

Česnek

Česnek je plný sloučenin síry, které pomáhají snižovat ztuhlost cévního systému a vylučovat toxiny a cholesterol z těla. Ráno před snídaní nebo večer před spaním zkuste zatnout zuby a dát si 2 – 4 stroužky česneku. Je velice důležité konzumovat je syrové, jedině tak využijete všechny blahodárné účinky česneku.

Jablečný ocet a jedlá soda

Nefiltrovaný jablečný ocet obsahuje celou řadu minerálů – vápník, draslík a hořčík, které jsou nezbytné pro správnou funkci oběhového systému. Smíchejte 1/8 čajové lžičky jedlé sody s 1 polévkovou lžící jablečného octa ve sklenici vody. Pijte 2x denně.

Obrázky: Freepik