Zvyky, které negativně ovlivňují kvalitu spánku

Kvalitní spánek společně se zdravou životosprávou je nezbytným pro celkovou pohodu našeho organismu. Aby si naše tělo dostatečně odpočinulo, zregenerovalo a zároveň nenabíralo na váze, je potřeba mu trochu pomoci. To znamená vyvarovat se věcem nebo činnostem, které by spánek mohly zhoršit. Mezi základní, jichž se dopouští téměř každý z nás, patří následující.

Káva

Pokud pijete kávu příliš pozdě, děláte obrovskou chybu. Kofein se začne vstřebávat do těla pozdě na to, aby stačil vyprchat, než ulehnete do postele, což narušuje rovnováhu těla a z dlouhodobého hlediska může vést k obezitě.

Telefon nebo počítač

V dnešní době se bohužel spousta lidí ukládá ke spánku těsně poté, co odloží mobilní telefon nebo zavře notebook. Známe to všichni, ještě musíme rychle zkontrolovat sociální sítě, dokoukat oblíbený seriál nebo odpovědět na zprávu. Tato zařízení vyzařují modré světlo, které ovlivňuje produkci melatoninu, hormonu nezbytného pro náš spánek. Nastává tak nerovnováha v těle a my si dostatečně neodpočineme.

Pozdní večeře

Naše tělo potřebuje nějaký čas na trávení. S pozdní večeří mu potřebnou dobu ubíráte, což vede k obezitě a špatnému spánku.

Obrázky: Pixabay