Příznaky, které vám naznačují problémy se štítnou žlázou a které byste rozhodně neměli ignorovat

Štítná žláza, umístěná v krku, je pro naše tělo životně důležitá, protože zodpovídá za řadu funkcí a produkuje hormony, které regulují metabolismus. Nerovnováha těchto hormonů významně ovlivňuje lidské tělo, což znamená, že správná činnost štítné žlázy závisí na celkovém stavu našeho těla. Nicméně přesto je velmi složité diagnostikovat její dysfunkci a rozpoznat příznaky, které jsou velmi podobné jiným zdravotním problémům. Proto je nezbytné uvést především ty, které byste v žádném případě neměli ignorovat.

Časté bolesti svalů nebo kloubů

To by rozhodně nemělo být ignorováno a v takových případech byste měli navštívit lékaře, který vám potvrdí nebo vyvrátí problémy se štítnou žlázou.

Nadýmání

Hypotyreóza zpravidla vede k nadýmání. Na druhé straně, pokud zjistíte, že se vaše tváře zvětšují, měli byste myslet na to, že se může jednat o problémy se štítnou žlázou.

Podrážděnost a úzkost

Nadměrná reprodukce hormonu štítné žlázy zrychluje metabolismus a způsobuje tak pocit podráždění a nervozity.

Změna hmotnosti

Hypotyreóza může vést k nárůstu nebo rychlému úbytku hmotnosti bez vysvětlitelných příčin.

Nepravidelná menstruace

Problémy se štítnou žlázou mohou způsobit nepravidelný menstruační cyklus. Buď se může jednat o extrémně dlouhou menstruaci nebo nepravidelnou včetně jejího úplného vynechání.

Změny duševního zdraví

Snížená hladina hormonu štítné žlázy způsobuje přetrvávající únavu a závratě.

Citlivé reakce na vnější teplotu

V případě onemocnění štítné žlázy mohou lidé reagovat odlišně na vnější teplotu. Mohou zažívat nadměrné horko nebo chlad.

Vypadávání vlasů a bledý obličej

Slabé, křehké a suché vlasy jsou jedním z příznaků onemocnění štítné žlázy.

Zdroj: feelhealthylife.com