Přiznání gynekologů, jaké nejčastější problémy zažívají se svými pacientkami

Gynekolog s vámi při kontrole stráví asi tak 7-11 minut. Tento čas využívá k tomu, aby vás vyšetřil a ujistil vás i sebe, že je s vámi vše v pořádku. Rozhodně neřeší, jak to u vás „dole“ vypadá, nesoustředí se na to, zdali jste použila žiletku či nikoli. Spousta žen má ale tendenci omlouvat se za to, že nestihly provést svou pravidelnou údržbu intimních partií. To přimělo gynekology podělit se o své zkušenosti, s jakými největšími problémy se u pacientek setkává.

Když zrušíte návštěvu kvůli menstruaci

Nerušte schůzku kvůli menstruaci. Novější techniky stěru umožňují lékařům získat přesné výsledky, i když vaše kontrola připadá na čas v měsíci, kdy krvácíte. Pokud zažíváte nezvykle silné krvácení a máte strach, ve skutečnosti má smysl, abyste lékaře v tento čas navštívila.

Když neřeknete, jaké léky užíváte

Možná si myslíte, že na vašich dalších lécích gynekologovi nezáleží, koneckonců, jdete jen na preventivní prohlídku, popřípadě si nechat napsat další recept na antikoncepci, ale váš lékař musí vědět vše. Různé léky totiž mohou ovlivnit vyšetření. Pokud například ví, že užíváte léky na krevní tlak, mohlo by to ovlivnit, jaký typ antikoncepce doporučuje.

Když se stydíte říct, co vás trápí

I když se vám to může zdát hloupé nebo podivné, pokud máte něco na srdci, něco, s čím se chcete svěřit svému gynekologovi, udělejte to. V některých případech vám překonání ostychu může zachránit život.

Když hledáte lékařskou pomoc na internetu

Většina lidí si myslí, že vyhledávání příznaků na internetu jim pomůže cítit se lépe a klidněji, ale také se může stát přesný opak, což je častější možnost-budete se cítit mnohem hůř. Jeden příznak může znamenat nespočet různých zdravotních problémů.

Když telefonujete během vyšetření

Nic nenaštve lékaře více než roztržitá pacientka, která marní jeho čas povídáním si s kamarádkou po telefonu místo toho, aby se soustředila na informace o svém zdraví, které jí chce lékař předat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thehealthy.com