Problém častého močení. Nepohodlí lze vyřešit pomocí správných potravin a nápojů

Časté močení nebo nadměrné močení je problémem spousty lidí. Příčin může být hned několik, například hyperaktivní močových měchýř, cukrovka, těhotenství, menopauza, poškození nervů, obezita, stáří atd. Ačkoli se nejedná o zdravotně závažné potíže, je to velice nepohodlné a je potřeba takovou situaci řešit, aby nebyl narušen každodenní život člověka. Pokud je nadměrné močení doprovázeno bolestmi, rozhodně se neváhejte poradit se svým lékařem, pokud se jedná jen o nepříjemný problém, zkuste následující domácí metody, jak vše vyřešit.

Jablečný ocet

Jablečný ocet pomáhá předcházet problémům s neustálým močením. Pomáhá udržovat rovnováhu pH těla díky obsahu přírodních minerálů. Přidejte jednu čajovou lžičku jablečného octa a medu do sklenice s vodou a pijte dvakrát denně.

Teplé obklady

Teplé obklady poskytují úlevu nervům a svalům. Snižují bolest a předchází potížím s častým močením.

Jogurt

Jogurt obsahuje dobré bakterie a pomáhá udržovat zdravý močový měchýř. Pomáhá ke správné funkci močového měchýře a ledvin. Snažte se konzumovat alespoň jeden přírodní jogurt denně. Ujistěte se, že není ochucený umělými sladidly.

Indický angrešt

Indický angrešt obsahuje vitamín C a ničí infekce močového měchýře. Do šťávy z indického angreštu přidejte med a pijte dvakrát denně společně s konzumací banánu.

Neomezujte příjem vody

Spousta lidí se domnívá, že vyřešení problému častého močení spočívá v omezení příjmu tekutin. To je ovšem omyl. Pijte čistou vodu v malých šálcích po celý den, pouze se vyvarujte pití tekutin před spaním, abyste zabránili nočnímu močení.

Obrázky: Freepik