Problémy, s kterými se ženy potýkají po porodu

Po porodu se mnoho žen potýká s různými poruchami svých orgánů a jejich funkcemi. Věřte, že v tom nejste sama, je to naprosto normální poporodní stav, kterému nelze nijak předejít. Důležité je jen vytrvat. Možná se u vás objevil některý z následujících problémů, pojďte se proto s námi na něj podívat blíže.

Děloha

Během těhotenství je děloha pod neustálým tlakem, roztahuje se a roste, proto je velice obtížné vrátit ji do původního tvaru.

Endokrinní systém

Hormonální systém matky se neustále regeneruje a endokrinní žlázy získávají svou původní velikost. Mléčné hormony intenzivně pracují a podporují produkci mateřského mléka, takže se některé ženy mohou potýkat s vypadáváním vlasů, lámavostí nehtů a kožními problémy.

Močový měchýř

Po porodu je časté nutkání močení normální, i když velice otravné. Budete mít pocit, že je váš močový měchýř neustále plný. Z počátku může být močení bolestivé.

Střeva

Spousta žen má po porodu problémy se zácpou. Je to naprosto normální stav, při němž není třeba žádné paniky. Důležité je uvolnit se.

Bolest zad

Břišní svaly jsou po těhotenství oslabeny a pánev se stává nestabilní. Výsledkem je bolest zad.

Kardiovaskulární systém

Během těhotenství je kardiovaskulární systém vystaven většímu tlaku, protože srdce pumpuje krev pro dva lidi. Nohy začínají otékat a tělo zadržovat vodu.

Prsa

Matka a novorozenec potřebují nějaký čas, aby si na sebe zvykli. Jak se dítě učí kojit, může být krmení v počáteční fázi bolestivé.

Obrázky: Pixabay