Tvář signalizuje zdravotní problémy z celého těla

Čínská medicína dokáže velice dobře vyčíst z tváře člověka, zdali se u něj vyskytuje nějaký zdravotní problém. Tvář není pouhým zrcadlem do duše, ale také do našeho těla. Proto, trpíte-li nějakým onemocněním, lze jej „diagnostikovat“ ve vašem obličeji. Pokud si na něm všimnete následujících změn, zajděte raději za svým lékařem.

Čelo a obočí

Znatelné léze v těchto částech obličeje mohou značit zažívací potíže nebo onemocnění jater. V takovém případě se pokuste omezit nebo zcela odstranit konzumaci alkoholu a mastných jídel.

Nos

Akné nebo jiné změny na či v nose mohou být příznaky kardiovaskulárního onemocnění nebo velikého množství stresu ve vašem životě. Více se uvolněte, meditujte a pokuste se žít zdravějším životním stylem.

Uši

Akné a léze na uších podle čínské medicíny poukazují na onemocnění močových cest. Pijte více vody a odstraňte se svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem soli.

Tváře

Tváře vám mnoho napoví o stavu vašich plic. Pokud trpíte častými pupínky a skvrnami, nezapomeňte navštívit odborníka. Objeví-li se na spodní polovině obličeje podráždění pokožky, můžete se potýkat se stomatologickými problémy. Navštivte svého zubaře a přestaňte kouřit.

Rty

Léze kolem úst značí zažívací potíže. Jezte více zeleniny a pijte větší množství vody.

Brada

Pokud se nacházíte v období těsně před menstruací, je normální, že se v oblasti brady objeví akné, ale je-li tomu tak neustále, můžete mít problémy se štítnou žlázou. Navštivte proto raději endokrinologa.

Obrázky: Secretele