Proč bychom neměli ignorovat příznaky skřípnutého nervu. Bez léčby se může stát chronickým

Pokud jste někdy zažili skřípnutý nerv, moc dobře víte, o jak nepohodlný stav se jedná. Příčinou může být příliš velký tlak, vyvíjený na nervy okolními tkáněmi. Nahromadění takového tlaku poškozuje funkci nervů a to je přesně to místo, kde se skřípnutí odehrává. Někteří mohou prožívat mírnou bolest a nepohodlí, ale pro jiné může být bolest nezvladatelná. Naštěstí se skřípnutý nerv za několik dní uvolní, ale pokud tlak přetrvává, může to způsobit trvalé poškození a bolest se stane chronickou. Proto je důležité neignorovat příznaky skřípnutého nervu a vědět, kdy je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Necitlivost

Necitlivost může být způsobena tlakem omezujícím průtok krve do nervu. Když se tak stane, nervové buňky jsou zbaveny kyslíku a je pro ně těžké správně fungovat. Můžete mít také pocit, že vaše noha nebo ruka „usnuly“.

Ostrá bolest

Můžete ji cítit kvůli tlaku v nervu nebo v okolních tkáních. Tento druh bolesti by měl značit, že se něco děje a my bychom jej měli považovat za varovný signál a obrátit se na svého lékaře.

Špendlíky a jehly

Pocit, že do určitého místa na těle píchají tisíce špendlíků a jehel, moc dobře známe. Stačí, když si například dlouhodobě sedíme na jedné noze. Tento stav se také nazývá parestézie a takové mravenčení je dalším příznak skřípnutého nervu.

Bolest svalů

Skřípnutý nerv může způsobit únavu okolních svalů. Obecně by silná svalová bolest měla naznačovat, že je něco špatně a je lepší navštívit lékaře.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com