Proč je na přední straně kalhotek mašlička? Má specifický účel, o kterém ví jen málokdo

Přemýšleli jste někdy o tom, k čemu vlastně slouží drobná mašlička na přední straně kalhotek? Dalo by se předpokládat, že působí pouze jako dekorace, ale skutečnost je úplně jiná. Má specifický účel, o kterém ví jen málokdo. Jak se ukázalo, mašlička byla užitečná hlavně za starých časů.

Drobná mašlička na kalhotkách

Dnes je skutečně jen ozdobou na spodním prádle, ale ne vždy tomu tak bylo. Dříve měla mašlička důležitý úkol. Díky ní ženy mohly rozpoznat přední část spodního prádla. Bez ní by to nebylo tak snadné vzhledem k tomu, že dámské spodní prádlo bylo dříve zcela jinak šité než dnes. V podstatě přední i zadní strana vypadaly totožně. Navíc v dřívějších dobách, kdy neexistovala elektřina, mohlo být oblékání spodního prádla ještě komplikovanější.

Měla mašlička ještě další využití?

Informace o mašličce na kalhotkách se objevily na portálu Reddit a v tuto chvíli upoutaly pozornost zvědavých uživatelů internetu, kteří o jejím účelu dosud nic nevěděli. Měla mašlička na kalhotkách ještě nějaká další využití?

„Mašlička může pocházet z ‚předplastových‘ dob, kdy spodní prádlo držela stuha nahoře provlečená krajkou. Mašle je místo, kde byla tato stuha svázána. Umístění na přední straně je zřejmé, protože je to nejjednodušší místo, kde ji uvázat,“ napsal jeden z uživatelů internetu. Zajímavé je, že ve středověku se mašličky na kalhotkách objevily také v případě pánského spodního prádla. Díky tomu si muži mohli být jistí, že kalhoty nespadnou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nypost.com