Brát telefon na toaletu není dobrý nápad. Zaděláváte si na nezanedbatelné problémy

V dnešní době jsme posedlí mytím rukou, používáním dezinfekcí, vyhýbání se kontaminovaným předmětům, abychom udrželi své zdraví v co nejlepší kondici. Ovšem i přesto děláme spoustu zdánlivě neškodných věcí, které mohou mít na naše zdraví katastrofální účinky. Kolik tak lidí chodí na toaletu s mobilním telefonem? To je jedna z věcí, kterou byste si měli zakázat teď hned. A zde je několik dobrých důvodů proč.

Používání mobilu na toaletě vede k dlouhému sezení

Důvod, proč je nejlepší na toaletě nesedět s mobilním telefonem, je ten, že vás přinutí sedět na záchodě delší dobu. To je špatně především proto, že naklonění těla o 90 stupňů déle, než je nutné, může způsobit udušení pánevního dna, které blokuje tlusté střevo, což může mít za následek hemoroidy a spoustu dalších nepříjemností.

Snazší přenos bakterií

Vstup na toaletu s telefonem je zvyk, který urychluje kontaminaci choroboplodnými zárodky a mikroby. Vzhledem k tomu, že mobilní telefon pak používáte po celý den, tisknete jej ke tváři, můžete si být jistí, že přenos bakterií a mikrobů z toalety na váš telefon a pak přímo na vaši osobu je více než snadný.

Telefon je špinavější než záchodová mísa

Jak jste jistě pochopili, brát si telefon s sebou na toaletu, kde vyprazdňujete své útroby, zdaleka není příkladem dobré hygieny. Bez ohledu na to, zdali používáte osobní nebo veřejnou toaletu, je vědecky dokázáno, že mobilní telefony mohou kvůli tomuto zvyku přenášet bakterie E. coli a další patogeny. Proto je mobil špinavější než běžná toaleta.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com