Obyčejná procházka v lese dala vzniknout nečekanému přátelství. Pejsek si našel novou kamarádku

Na zvířatech je obdivuhodné, že nerozlišují mezi různými druhy, přátele si dokážou najít v podstatě všude. Proto často v říši zvířat vznikají nečekaná a nesourodá přátelství, která jsou ale často ta nejsilnější. Tento příběh je o ovčákovi Snusenovi a lišce Tinni.

Procházka přinesla nové přátelství

Před pár lety se muž procházel po lese se svým psem Snusenem. V lese potkali malé liščí mládě. Mezi psem a liškou byla od prvního okamžiku vidět zvláštní chemie. Po setkání začala liška navštěvovat jeho rodinu a Snusen chtěl každý den chodit do lesa na stejné místo, aby si mohl hrát se svou novou kamarádkou.

„Bylo to zcela nečekané setkání v lese, které se vyvinulo v opravdové přátelství. Byla to liška, která začala pobíhat vedle něj a postupně se mezi Tinni a Snusenem vytvořil přátelský vztah,“ řekl majitel psa.

Jsou známí po celém světě

Přátelství Snusena a Tinni se stalo na sociálních sítích velmi populárním. Komentovala jej spousta sledujících z celého světa, která přidávala i své vlastní zkušenosti o mimořádných přátelstvích domácích mazlíčků. „Zaznamenali jsme náhlý a velký zájem z celého světa, když jsme na kanálu YouTube zveřejnili video se Snusenem a Tinni,“ řekl muž.

Od té doby majitel Snusena využívá pozornost jeho psa a Tinni k boji proti průmyslu zpracování kožešin. „Lišky jsou svým chováním a osobností jako psi. Je mi smutno při pomyšlení na milióny lišek, které tráví celý život v klecích. Jsem si jistý, že žádné lišce by nedělalo dobře žít ve velmi malé kleci na kožešinové farmě. Z takové myšlenky se třesu,“ napsal na facebookovou platformu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Zinoti.lt