Projímadla, která vás vrátí zpět do formy. Zatočte se zácpou přírodní cestou

Průjem nebo zácpa? Oba střevní problémy jsou stejně nepříjemné, i když se většina lidí přiklání spíše k zácpě jako k horší variantě. Při průjmu můžete cítit alespoň jistou úlevu, i když také dokáže pěkně potrápit. Zácpu může způsobovat celá řada faktorů. Mezi hlavní patří především nedostatečná hydratace, sedavý způsob života a špatná strava s nízkým obsahem vlákniny. Kromě toho, že tyto příčiny napravíte, můžete zkusit i další prostředky, které vás vrátí zpět do formy.

Voda s citrónem

Kromě toho, že se budete soustředit na pravidelný pitný režim, zařaďte do své rutiny alespoň jednu sklenici vody s citrónovou šťávou. Kromě toho, že napomáhá při hubnutí, zlepšuje trávicí procesy a uvolňuje tvrdou stolici, která brání průchodu střev. Ideální je vypít vodu s citrónem hned ráno po probuzení, když máte ještě prázdný žaludek.

Voda s lněným semínkem

Jak už bylo zmíněno, častou příčinou vzniku zácpy je strava s nízkým obsahem vlákniny. Lněné semínko je však jejím skvělým zdrojem. Chcete-li jej využít co nejlépe, přidejte asi 30 gramů do jedné sklenice s vodou. V tekutině lněné semínko nabobtná, zvětší svůj objem, na povrchu se objeví jakýsi gel, což usnadní průchod stolice. Lněné semínko přelijte horkou vodou a nechte stát až do rána. Poté vypijte nalačno.

Šťáva z kiwi

Šťáva z kiwi rozpohybuje peristaltiku a vy si konečně dojdete na toaletu, kde přijde kýžená úleva. V mixéru rozmělněte dvě oloupaná kiwi a přidejte trochu vody. Aby měl nápoj správné účinky, pijte jej alespoň 3x denně. Popřípadě dle potřeby.

Aloe vera s medem

Jakmile je potřeba napravit nějaký zdravotní neduh, nesmí chybět aloe vera, jeden z nejúčinnějších přírodních léků na zažívací potíže. K výrobě nápoje, jež bude v tomto případě působit jako přírodní projímadlo, potřebujete asi 2 lžíce gelu aloe vera, lžíci medu a polovinu sklenice vody. Vše rozmixujte a pijte nejlépe večer těsně před spaním.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tasteofhome.com