Vladimír Putin se při mši modlil v přímém přenosu. Jeden podivný detail však upoutal pozornost uživatelů internetu

Nedávno obletěla svět internetu nahrávka, kterou nelze jen tak ignorovat. Na záznamu můžete vidět, jak se Vladimír Putin modlí v kostele. Možná se nejedná o nic zvláštního, dokud se nezadíváte detailněji. Uživatelé internetu začali brzy tušit, že do záznamu, který byl později vysílán živě, byl ruský prezident „vlepen“.

Vladimir Putin v chrámu

Ruská propagandistická média uvedla, že se předminulou neděli hlava ruského státu zúčastnila velikonoční mše ruské pravoslavné církve. Putin měl přijít do moskevské katedrály Krista Spasitele na modlitbu společně se starostou Moskvy Sergejem Sobyaninem. Prezident Ruska měl v rukou zapálenou svíčku ve chvíli, kdy patriarcha mluvil o vzkříšení Ježíše Krista. Spolu s ostatními věrnými řekl: “Je skutečně vzkříšen.”

Byl prezident Putin skutečně přítomen?

Podle zpráv agentury Reuters měl patriarcha Kirill během mše učinit prohlášení o válce na Ukrajině v naději, že „brzy skončí“. Uživatelé internetu začali rychle tušit, že ruský prezident je na nahrávce skutečně neprofesionálně „vlepen“ a v kostele se vůbec neobjevil. Záznam byl pořízen mnohem dříve a později byl uveden jako živé vysílání.

Někde chybí postava ruského prezidenta

Vidíme Putina, jak stojí v prázdném chrámu se svými bodyguardy. Vedle něj starosta Moskvy Sergej Sobyanin. Na některých útržcích videa však postava ruského prezidenta chybí. Vše nasvědčuje tomu, že se redaktoři nepostarali o to, aby během mše občas „nezmizel“. Někteří lidé se domnívají, že pro video byly použity nahrávky z loňského roku. Především podle stejného oblečení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk