Úžasná proměna traumatizovaného psa, který dnes zachraňuje nešťastná štěňata, stejně jako byl on

Od oběti ke spasiteli. Lolly je jedním z více než 500 psů zachráněných v loňském roce z množírny na štěňata, která držela zvířata v žalostných podmínkách. Dnes je však Lolly zcela jiným psem, a to díky organizaci pro záchranu zvířat ASPCA (Americká společnost pro prevenci týrání zvířat), která dala psům druhou šanci na život. Nyní se z traumatizované Lolly stal pejsek, který pomáhá zachraňovat ostatní nešťastná štěňata v nouzi.

Lolly potřebovala hodně pozornosti k zotavení

Po záchraně z klece byla Lolly převezena k veterináři, kde lékaři kromě přerostlé, zplihlé srsti, která dráždila její oči, našli parazity, onemocnění zubů a závažnou infekci. Lolly čelila zacházení jako skutečný válečník. Navzdory dlouhým terapiím, mazlení a spoustě pozornosti veškerého lékařského i nelékařského personálu však její problémy s chováním přetrvávaly. Kvůli utrpěným traumatům se pes všemožně vyhýbal lidským interakcím. Začal tedy svůj výcvik v Behaviorálním rehabilitačním centru ASPCA, kde začala jeho skutečná proměna.

„Behaviorální rehabilitační centrum je první zařízení na světě, které se věnuje výhradně studiu a behaviorální rehabilitaci psů, kteří se stali oběťmi krutosti a zanedbávání,“ vysvětluje pracovník organizace. „Poté, co byla zachráněna z továrny na štěňata, Lolly potřebovala plnou podporu, aby překonala své obavy a začala se socializovat. Zpočátku byla nervózní. Její stres dokonce způsobil, že se jí potily tlapky. Psi, zachránění z těchto situací, žili téměř vždy v izolovaných prostředích, kde jsou jen málo, pokud vůbec, vystaveni vnějšímu světu,“ dodává.

Lolly se naučila navazovat nové vztahy

Tým odborníků použil tréninkové metody, aby pomohl Lolly naučit se vytvářet pozitivní asociace s novými lidmi a místy, která neznala. Jak týdny plynuly, začala vylézat ze své ulity. Nakonec byla tak nadšená z práce s jejími psovody, až začala vykazovat známky psa vhodného pro pomoc ostatním, stejně traumatizovaným zvířatům.

Už je to rok a Lolly nyní pomáhá odborníkům centra s dalšími týranými psy a také se účastní doplňkových aktivit se školami a dětmi, které se psů bojí. „Díky našemu centru vystudovala a změnila se. Ráda tráví čas s lidmi, jezdí autem a poznává nová místa.“ Lolly byla nakonec adoptována ředitelkou veterinárních služeb Behaviorálního rehabilitačního centra.

Úvodní obrázek: ASPCA, Zdroj: Lastampa.it