Rakovina děložního čípku – nebezpečná nemoc, jejíž příznaky byste rozhodně neměly přehlížet

Ranní stádia rakoviny děložního čípku nevykazují žádné příznaky, což jen dokazuje důležitost pravidelných kontrol, včasného odhalení a prevence. Pokud však rakovina začne růst, mohou se objevit následující příznaky.

  • Vaginální krvácení mezi menstruacemi.
  • Krvácení a bolesti při pohlavním styku.
  • Krvácení po menopauze.
  • Bolest v dolní části břicha.
  • Silný vaginální výtok s nepříjemným zápachem, který může obsahovat stopy krve.
  • Celkové oslabení těla.

Pokud si všimnete některých těchto symptomů, nemusíte se okamžitě strachovat, že máte rakovinu. Některé z výše uvedených příznaků se mohou objevit i v důsledku infekce nebo pohlavně přenosné nemoci, ale v každém případě byste situaci neměly podcenit a raději navštívit svého gynekologa, jenž vám poskytne relevantní prohlídku.

Při gynekologických potížích se v lékařské medicíně i té lidové používají třezalka tečkovaná, ruj vlasatá, heřmánek a traviny. Dále vaginální pilulky s olejovým extraktem z těchto bylin a kořenů čerstvých mrkví, které můžete koupit v klasické lékárně. Vše pracuje tak, že pomáhá obnovit výstelku děložního čípku a eliminovat účinky zánětu a leukorey, které jsou doprovázeny svěděním, bolestí a pálením. Stejně tak pomáhají při menopauze.

Vaginální tabletky jsou vhodné pro ženy v období menopauzy, protože působí především proti bakteriím a plísním. Olejový extrakt z čerstvé mrkve je zase přírodní zdroj vitamínů A, D a E, urychluje revitalizaci vaginální výstelky a chrání před bakteriálními a plísňovými infekcemi. Vitamín E zlepšuje mikrooběh, brání před vznikem volných radikálů, urychluje regeneraci poškozených buněk a má silný protizánětlivý účinek. Vaginální tablety vložené hluboko do vagíny před spaním zlepšují účinky léčby, ale určitě byste se měly nejdříve poradit se svým lékařem.

Pokud se vám dnešní článek zdál přínosný, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com