Rakovina tlustého střeva má 92% úspěšnost vyléčení, pokud je zachycena včas. Věnujte proto zvýšenou pozornost těmto příznakům

Každý typ rakoviny má svůj způsob, jak přijít v době, kdy to nejméně očekáváme, protože příznaky jsou velmi podobné jiným, méně vážným onemocněním. Rakovina tlustého střeva je jednou z nejčastějších příčin úmrtí především proto, že příznaky jsou téměř totožné jako jiné symptomy onemocnění, jež se běžně léčí pouze léky. Existují ovšem čtyři příznaky, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Nadměrné hubnutí

Nevysvětlitelné hubnutí může být příčinou rakoviny tlustého střeva, nepřisuzujte jej jiným onemocněním a raději ihned navštivte lékaře.

Plynatost a bolesti břicha

Jakékoliv ostré bolesti, začínající v oblasti břicha, musí být okamžitě ošetřeny. Zvláště, objevuje-li se bolest neustále. Zároveň sledujte svou stolici. Pokud v ní najdete krev, můžete být vystaveni nebezpečí rakoviny tlustého střeva.

Krev ve stolici nebo zácpa

Jak už bylo řečeno, krvavá stolice je často známkou toho, že případný nádor v této oblasti byl natržen, což co je třeba okamžitě řešit. Zácpa je dalším příznakem rakoviny tlustého střeva, který je často ignorován. Pokud pociťujete zácpu, která se ještě ke všemu časem zhoršuje, ihned navštivte svého lékaře. Blokování tlustého střeva nebo konečníku může ztěžovat průchod střev.

Anémie

Chudokrevnost je jednou z nejdůležitějších věcí, na které je třeba dávat pozor. Může se projevovat řadou způsobů např. slabostí nebo nadměrnému bušení srdce.

Pokud prožíváte některý z těchto příznaků, je načase, abyste si naplánovali schůzku u svého lékaře.

Zdroj: viralnova.com