Špatný krevní oběh může způsobit závažná onemocnění. Jak ho zlepšit a co je hlavní příčinou jeho vzniku?

Chronická únava může být často příčinou přetížení z práce nebo snížené imunity, ale také se může jedna o špatný krevní oběh, jenž není problémem pouze starších lidí, jak se spousta z nás může domnívat. Špatný krevní oběh může vést i k velmi závažným zdravotním stavům, jako jsou křečové žíly, mrtvice nebo srdeční infarkt.

Důvody špatného krevního oběhu mohou být různé, ale nejčastěji se jedná o sedavý životní styl a nezdravou stravu. V podstatě lze říct, že naše zdraví závisí na tom, jak se stravujeme a jak jsme fyzicky aktivní. Pokud strávíte celý den u počítače nebo doma před televizí, vaše zdraví zaplatí tvrdou daň. Navíc, využíváte-li ke konzumaci rychlá občerstvení, rizika jsou dvojnásobně vyšší.

Nedostatek pohybu zhoršuje krevní oběh v cévách, a to zejména v končetinách. Důsledkem toho se mohou vyskytnout závažná onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, srdeční záchvat nebo mrtvice. Mimo správný jídelníček a fyzickou aktivitu, jež jsou velmi důležité, jsou zde některé jednoduché způsoby, jak zlepšit svůj krevní oběh v těle:

  • Protáhněte se – ihned po probuzení protáhněte ztuhlé svaly
  • Dělejte krční cvičení – zejména pomalé pohyby hlavou ze strany na stranu, dopředu a dozadu
  • Nezapomínejte ani na své ruce – cvičte s nimi 2 – 3 minuty
  • Vyrazte na procházku – alespoň 2 – 3krát týdně, nepoužívejte výtah a choďte do patra pěšky
  • Tančete – zbavíte se stresu a zlepšíte krevní oběh v nohou i ve zbytku těla
  • Pijte kakao – jeden šálek kakaa s muškátovým oříškem nebo kurkumou, kajenským pepřem nebo hřebíčkem zlepší krevní oběh a ochrání srdce i cévy

Jak se vám dnešní cenné rady líbily? Neváhejte je sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun