Rizikové skupiny, které by se měly zázvoru vyhnout obloukem. Patříte do některé z nich i vy?

Zázvor je vysoce výživná rostlina, jež se pro své aktivní složky široce používá v lidové medicíně k léčbě řady zdravotních stavů. Je také silným antioxidantem a má protizánětlivé vlastnosti, ovšem i přes všechny jeho zdravotní výhody ho nemůže užívat každý. Vyhnout by se mu měli především lidé, patřící do následujících skupin.

Lidé s krevní poruchou

Zázvor zvyšuje krevní oběh a pomáhá při ředění krve, neměli by jej užívat lidé s obezitou a špatnou srážlivostí krve. Také může omezovat účinky léků používaných k léčbě těchto stavů.

Lidé, užívající jisté léky

Zázvor může ovlivňovat zdravotní účinky inzulínu, antikoagulantů nebo beta-blokátorů. Rušit může také účinky léků, snižující kyselost žaludku, léky na srdce a alergii.

Lidé s podvýživou nebo anorexií

Během hubnutí je zázvor nesmírně užitečný, protože zvyšuje vylučování trávicích enzymů a pH žaludku a stejně tak potlačuje chuť k jídlu. To znamená, že u lidí, kteří trpí podvýživou, může užívání zázvoru vést k dalšímu hubnutí.

Těhotné ženy

Zázvor může vyvolat předčasné kontrakce a dokonce i samotný porod. Stejně tak narušit příjem dietního železa a vitamínů rozpustných v tucích. Oproti brzkému porodu hojné množství zázvoru může způsobit dokonce i potrat nebo menstruační krvácení.

Jakoukoliv změnu stravy, zvláště během zdravotních problémů, je třeba konzultovat s vaším lékařem. Přesto neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, zdali nepatří do některé z těchto skupin.

Zdroj: viralnova.com