Ranní pravidla pro velké spáče. Nyní pro vás bude vstávání mnohem jednodušší

Každé ráno je provázeno nelehkým úkolem vstávat. Od zaslechnutí otravného budíku po otevření očí nám projde hlavou tolik myšlenek, proč se otočit na druhou stranou a spát dál. V podstatě den ještě nezačal, ale u se těšíme na jeho konec, kdy si zase zalezeme do hebkých peřin. I když jste velkými spáči, existuje malý trik, který vám začátek dne usnadní.

Představte si svůj ideální den na 3 až 5 minut

Když si budete vizualizovat, jak dokončujete všechny úkoly nebo potíže, které na vás během dne čekají, vaše podvědomí si bude myslet, že je snazší dokončit všechny tyto výzvy v době, kdy je musíte udělat. Pokud vás čeká den plný práce a stresu, když si budete vizualizovat, jak úspěšně dokončujete své cíle, budete se při jejich plnění cítit méně vystresování, je to svým způsobem plán, jaký si nastavíte a celý den se jím budete řídit.

Buďte vděční za to, co máte na 1 až 2 minuty

Zapisujte si denně do malého sešitu 3 věci, za které jste vděční. Mohou to být důležité věci nebo jednoduché hlouposti, pokud cítíte vděčnost za to, že je máte ve svém životě. Toto cvičení vám poslouží jako připomínka, abyste měli vždy na paměti dobré věci, které máte po svém boku. V den, kdy se budete cítit sklíčeni, vyhledejte sešit a prohlédněte si všechny ty úžasné věci, které jste si zapsali, určitě vám to zvedne náladu.

Vytvořte si svou mantru a opakujte ji denně

Mantra je krátký text, který se znovu a znovu opakuje, aby se soustředily myšlenky na danou věc. Mohou mít konkrétní téma nebo mohou být obecné. Můžete použít slavnou frázi, která vás motivuje, nebo si můžete vymyslet vlastní, která se přizpůsobí vašim každodenním potřebám. Uvidíte, že když budete někdy nervózní, opakování mantry, kterou jste si vybrali, vás na chvíli uklidní a obnoví vaši soustředěnost.

Meditujte 3 nebo 4 minuty

Než se pustíte do dobrodružství, které vás během dne čeká, dejte si pauzu a na chvíli si odpočiňte. Sedněte si tiše, dýchejte pomalu a plynule, zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Zkuste si vyčistit mysl a na nic nemyslet. Zkuste zapomenout na všechny starosti a představte si čistý štít, kdy začínáte svůj den od nuly.

Usmívejte se alespoň 5 sekund

Může se to zdát hloupé, ale s úsměvem se budete cítit lépe. Kdo ví, třeba rozzáříte den i někomu, kdo to bude potřebovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mlily.uk