Řidič nákladního vozu se zachoval jako hrdina, když pomohl zachránit účastníky strašlivé dopravní nehody. Nebýt jeho, vyhaslo by mnoho životů

Sirizani Butau, řidič kamionu, se projevil jako hrdina, když zachránil osm životů při hrozivé autonehodě, ke které došlo na Štědrý den. Pohmožděný a popálený se objevil na sociálních sítích den poté, co hrdinsky a pohotově jednal, aby pomohl všem účastníkům nehody, která by se bez jeho přičinění mohla stát pro všechny smrtelnou.

Srážka autobusu a nákladního vozu

Na dálnici Mutare-Harare v Zimbabwe došlo ke srážce autobusu s nákladním automobilem s pohonnými hmotami. Sirizani v tu chvíli byl na cestě ve svém nákladním voze a byl svědkem nehody. Pět lidí přišlo o život. Ovšem počet úmrtí by byl ještě vyšší, kdyby Sirizani neskočil do akce a nezačal jednat jako hrdina.

Odtáhl cestující do bezpečí

Přiběhl k hořícímu autobusu a odtáhl cestující do bezpečí. Také se pokusil vyprostit samotného řidiče kamionu, jenž byl také účastníkem nehody a zároveň jeho přítelem. „Nákladní vůz, který se střetl s autobusem, řídil můj kolega a přítel,“ řekl Butau. Spěchal tedy na pomoc, ulevilo se mu, když jej viděl, že je stále naživu. Jelikož věděl, že únik benzínu může každou chvíli vzplanout, snažil se jej rychle vyprostit ven. V tu chvíli začalo hořet.

Dveře nákladního vozu byly zaseknuté

Svědci na místě nehody uvedli, že Butau se snažil svého přítele vysvobodit, ale dveře nákladního vozu byly zaseknuté a oheň se rychle šířil. Hledal nástroje k vypáčení dveří, ale marně. Jeho přítel na místě zahynul. Butau při vyprošťování utrpěl popáleniny třetího stupně. Dvacet lidí bylo převezeno do nemocnice k ošetření zranění.

Příčina nehody

Policejní mluvčí uvedl, že řidič autobusu měl na palubě 63 cestujících. Údajně se vyhýbal opilému chodci, což vedlo k tomu, že autobus vybočil ze svého jízdního pruhu do protisměru. Srazil se tak s palivovou cisternou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Reshareworthy.com