Rutinní prodloužení řas v salónu mělo bolestivou dohru. O pár měsíců později se objevily nepříjemné problémy

Není nic krásnějšího než dlouhé husté řasy, díky nimž každá žena vypadá a cítí se výjimečně. Bohužel ne každá se může pochlubit takovou výhodou. Díky vývoji kosmetiky je však možné řasy v salonu prodloužit a zahustit. I když je však tato možnost lákavá, existuje několik důležitých věcí, které je třeba mít na paměti, abyste se vyhnula nežádoucím účinkům.

Na co je třeba myslet?

Především je důležité zvolit správný typ a délku řas, které nebudou dráždit oči. Stejně důležité je použít vhodné lepidlo, které nebude škodlivé pro vaše původní řasy. Díky tomu si můžete vychutnat krásný vzhled, aniž byste riskovala své zdraví.

Pozor na infekce

Prodlužování řas je snem mnoha žen, ale pro Natálii se stalo noční můrou. Všechno to začalo návštěvou profesionálně vypadajícího salónu, kam pravidelně chodila na manikúru. Bohužel, po roce Natálie onemocněla.

Prodlužování řas je ruční práce, což znamená, že existuje riziko bakteriálních nebo plísňových infekcí. Je třeba si uvědomit, že řasy mohou být nosičem bakterií a nečistot, které nejsou viditelné pouhým okem, což v průběhu času může způsobit infekce, podráždění, dokonce i zánět spojivky nebo rohovky.

Myslela si, že má alergii

Natálie najednou začala pociťovat nepohodlí, ale vysvětlovala si jej jako problém sezónní alergie. Nemyslela si, že by důvodem mohla být skutečnost, že po dobu 12 měsíců nedopřála očím odpočinek. Zpočátku se o ně starala, ale postupem času začala zanedbávat pravidla údržby prodloužených řas.

Nejprve si třela oční víčka, což vedlo k šíření bakterií a ztrátě řas, s nimiž začaly vypadávat i její přírodní řasy. Poškození vlasového folikulu je nepříjemné onemocnění. Oftalmolog zdůrazňuje, že je důležité vyhnout se tření očních víček, pravidelně odstraňovat make-up, mýt si ruce před aplikací řasenky, měnit řasenku jednou za tři měsíce, vyhýbat se sdílení kosmetiky s ostatními a netestovat oční kosmetiku v drogeriích.

Je také důležité věnovat pozornost tomu, jak vypadá salón, kde se prodlužování řas poskytuje, a informacím o složení lepidla. Klientky by se měly vyhnout salónům, které nemají certifikáty. Stojí za zmínku, že prodlužování řas je spojeno s určitým rizikem, takže je důležité zvolit správný salón, postarat se o hygienu a rychle reagovat na rušivé příznaky spojené s očima a zrakem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtěnářka Jana C.