Rychlá pomoc při zvracení. Zázvor nebo rýžová voda dokáží přinést vytouženou úlevu

Měli jste někdy pocit, jako kdyby všechno, co jste zrovna snědli, se chtělo vrátit zpět? Že se vám žaludek obrátil a není schopen udržet a trávit vše, co do něj přišlo? Pocity zvracení jsou jednou z nejvíce nepříjemných věcí, které se našemu tělu mohou stát a někdy prostě jen musíme čekat, až to odezní a žaludek vyzvrátí vše, co mu nesedí. Někdy ale čekat nemusíme! Aby se vám rychleji ulevilo, zkuste tyto domácí prostředky k zastavení pocitu nevolnosti či zvracení.

Zázvor

Zázvor se používá k léčbě žaludečních potíží a nevolnosti více než 2 000 let a stejně účinný, jako kdysi, je i dnes. Vytvořte si nápoj z jednoho šálku jablečného džusu, lžíce zázvorového prášku a půl šálku vody. Vypijte a užívejte si tu nadcházející úlevu. Popřípadě můžete kousat i malý kousek zázvoru nebo si z něj uvařit čaj. Pijte, až po vychlazení.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibakteriální vlastnosti, jež uklidňují křeče v žaludku, které způsobují zvracení. Pomáhá také obnovit nízké hladiny kyselin v žaludku, což odstraňuje pocity pálení žáhy. Smíchejte lžíci jablečného octa se lžící medu a šálkem vody. Dobře promíchejte a pijte po malých doušcích. 

Skořice

Skořice brání vzniku nebo pokračování zvracení a zmírňuje nadýmání. Jedná se o silný antibakteriální přípravek, jenž poskytuje úlevu během několika málo minut od jeho konzumace. Vařte 2 – 3 tyčinky ve vroucí vodě po dobu 25 minut. Poté přidejte lžíci medu a pomalu pijte.

Rýžová voda

Pokud je zvracení způsobeno gastritidou, potom je rýžová voda přesně to, co zrovna potřebujete, aby se vám ulevilo. Rýže je bohatá na škrob a po smíchání s vodou zmírňuje zánět a podráždění, což chrání vnitřní sliznici žaludku. Vezměte šálek nevařené rýže a důkladně ji propláchněte, abyste ji zbavili nečistot. Poté ji vložte do misky, zalijte 2 šálky čerstvé vody a nechte namáčet asi 15 – 30 minut. Občas promíchejte. Zceďte a rýžovou vodu usrkávejte po celý den.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud se vám zdály užitečné, rozhodně je neváhejte sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: fabhow.com