Sbohem povislým půlkám! Jednoduché, ale účinné cviky pro pevná hýždě s téměř nulovou náročností

Každá žena touží po pevném těle a zvláště po skvěle tvarovaných hýždích. Na internetu tak můžete najít spoustu cviků, které se zaměřují převážně na zadní část těla, ale ve většině případů jsou buď příliš složité, nebo extrémní na výdrž. Pokud tedy neustále hledáte jednoduchá cvičení zaměřená na tyto partie, které lze provést v pohodlí domova, vaše hledání právě skončilo. Nabízíme vám několik cviků, jež jsou snadné, praktické, zpevní vaše tělo a vytvarují zadek. Cvičte je jednou denně a zanedlouho získáte vytoužené křivky.

Schody

Velice oblíbené cvičení mezi odborníky na výživu, lékaři a sportovními trenéry. Díky tomuto cviku rozpohybujete každý sval v těle, jediné, co potřebujete, je vyvýšená plocha. Jednou nohou stoupněte na „schod“ a u druhé nohy zvedněte koleno tak vysoko, jak jen to půjde. Začněte pomalu a poté zrychlujte. Cvičte 10 minut.

Zvedání nohou

Opřete se lokty a koleny o podložku a jednu nohu natáhněte tak, aby byla v rovině se zády. Poté dělejte malé kmity směrem vzhůru. Proveďte 15 cviků a poté nohy vystřídejte. Každá noha by měla projít 2 sériemi.

Most

Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Pomalu zvedněte zadek tak vysoko, jak jen můžete a zároveň držte zbytek těla naprosto pevný. Proveďte 2 série po 10 opakováních.

Hluboké dřepy

Dřepy jsou jedním z nejdůležitějších cviků pro perfektní zadek. Cvičte klasické dřepy, ale pokuste se jít co nejníže to půjde. Tím aktivujete v požadované oblasti každý sval. První den začněte s 10 dřepy a postupně počet zvyšujte.

Dřepy na jedné noze

Postavte se s nohama na šíři ramen a přeneste všechnu váhu těla na jednu nohu, na které zároveň začnete dělat dřep. Druhá noha se nesmí dotýkat země, měla by být natažená před vámi. Opakujte to samé na opačnou stranu a snažte se provést 2 série cviků po 10 opakováních na každou nohu.

Požární hydrant

Ano, skutečně se tomuto cviku tak říká a jedná se o nejúčinnější cvik z našeho dnešního seznamu. Zaměřuje se na nejmenší svaly na nohou a začíná v poloze psa. Zapřete se o propnuté ruce, držte rovná záda a kolena opřete o podložku. Nyní zvedněte nohu do strany se stále skrčeným kolenem. Proveďte na každou nohu několik sérií se 3 opakováními.

Tento seznam cviků poskytuje skutečně vynikající výsledky, pokud se jej snažíte dodržovat minimálně 3x týdně a více. Pozitivní změny zaznamenáte již během jednoho měsíce. Neváhejte začít už dnes!

Jak se vám dnešní tipy líbily? Už jste je vyzkoušeli? Nezapomeňte článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: naturalhealingmagazine.com