Sen se stal skutečností a učitelka matematiky v 38 letech startovala na olympiádě. Když pak viděla výsledky, nevěřila vlastním očím

Nikdy není pozdě začít si plnit své sny, i když si myslíte, že váš věk je na určité oblasti života už příliš vysoký. Přestože většina lidí nemá v plánu stát se olympijskými sportovci ve svých 30 letech, není to nemožné. Inspiraci si můžeme vzít z Mieke Gorissen, která svým příběhem povzbuzuje milióny lidí po celém světě.

Za tři roky na olympiádě

Osmatřicetiletá učitelka matematiky a fyziky z belgického Diepenbeeku vždy ráda četla, pletla a vyrážela na krátké běhy. V roce 2018, když jí bylo 35 let, se Mieke rozhodla posunout svou vášeň pro běhání na další úroveň. Najala si trenéra, aby zlepšila formu a techniku a než si uvědomila, co se vlastně děje, běžela rychleji a rychleji než kdykoli dříve. Za další 3 roky Mieke natolik zvýšila svou rychlost a vytrvalost, že soutěžila ve dvou maratonech. Nakonec se kvalifikovala na závod na olympijských hrách v Tokiu.

Mieke běžela ke svému cíli

Běh v Tokiu se ukázal pro mnoho sportovců velice náročný. Patnáct konkurentek v ženském maratonu vypadlo, než vůbec stačily dorazit do cíle, ale Mieke pokračovala dál ke finální pásce. Na konci závodu byla Mieke štěstím bez sebe, že náročnou zátěž zvládla. Obzvlášť, když závodně začala běhat teprve před několika lety a byla starší než spousta jejích kolegyň. Když se tedy dozvěděla, že skončila na krásném 28. místě, nemohla uvěřit svým uším. „Ne, to není možné. Byla jsem už šťastná, že jsem závod vůbec dokončila. Myslím, že jsem dosáhla svého cíle,“ dodala Mieke a propukla v pláč. Nyní je zařazená mezi 30 nejlepších maratonských běžců po celém světě. Tato žena je pro nás všechny velkou inspirací, nikdy nevíte, kdy dosáhnete toho, co jste si skutečně přáli. Proto je důležité neztrácet naději a pracovat na svých snech.

Úvodní obrázek: yu_photo / Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com