Seznámení něžného malamuta s novorozencem: Rodinné video zachycuje první okamžiky psa s droboučkým miminkem

Už je to nějaká doba, co Philovi, obřímu malamutovi, jeho majitelé představili jeho roztomilou sestřičku. Tentokrát nastal čas, aby se setkal se svým novorozeným bratříčkem. První pohled může působit děsivě, mohutné zvíře se sklání nad čerstvě narozeným miminkem, které vypadá tak bezbranně. Stačil by jeden špatný pohyb a mohlo by se stát neštěstí. Stal se však přesný opak. Pes se okamžitě pasoval do chlapcova ochranáře.

První setkání

Navzdory své velikosti byl Phil tichý a klidný. Byl to den, kdy mu jeho majitel dovolil setkat se s novým členem rodiny. Otevřel dveře do pokoje a Phil zkoumavě vešel dovnitř. Nejprve přičichl k Milo, rodinné kočce sedící na zemi. Pak přistoupil k velkému gauči, kde si všiml něčeho nového. Podíval se na svého pána, jako by se ptal: „Co to je?“

Obrovský pes a novorozeně

Philův majitel se posadil vedle útulného a teplého koše, kde spal jeho syn, a malamut vylezl na pohovku. Phil opatrně a pomalu položil své tlapky dopředu na klín muže a lehl si blízko koše, jako by se snažil přičichnout k dítěti.

Muž jej vyzval, aby pozdravil nového člena rodiny a Phil ochotně odpověděl. Ujistil se však, že nebyl příliš hlasitý, aby spící dítě nevyrušil. Phil se snažil dítě pohladit svými obrovskými tlapami, čemuž otec rychle zabránil. Myslel si, že ostré drápy mohou miminku ublížit. Chytrý pejsek to ale pochopil. Zůstal sedět vedle dítěte tak, že vypadal jako hrdý lev. Zatímco dítě klidně spalo, Phil trpělivě čekal, až se probudí. Okamžitě se pasoval do jeho ochranáře.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: madlyodd.com