Seznamte se s organizací ChurchFIT, která vás s pomocí církve dostane do formy

Téměř před 9 lety Stephanie Hale Walkerovou napadlo, že by mohla zorganizovat tréninkovou akci v baptistickém kostele v Nashvillu, kde její manžel sloužil jako biskup 30 000 členům církve. Stephanie, neonatoložka a bývalá odborná asistentka klinické pediatrie chtěla lidem představit cvičení, na které normálně nechodí – jógu, zumbu, kickbox. Akce byla doplněná skvělou hudbou a objevili se i někteří místní profesionální sportovci, celebrity, kuchaři a odborníci na výživu. Ovšem podcenila dav. Podívat se přišlo více jak 1 000 lidí. „Bylo to jako pouliční párty, až na to, že všichni cvičili,“ říká Stephanie.

Další týden se lidé shromáždili na stejném místě, aby se zapsali na lekce zadarmo, které Stephanie naplánovala opět pro lidi z jejich církve. Tak se zrodila společnost ChurchFIT International, wellness iniciativa, která umožňuje veřejnosti přístup ke zdrojům napomáhajícím jejich zdraví. Online nastavení také poskytuje ostatním církvím na celém světě nastavit si programy ve svých vlastních kongregacích. Stephanie hlavně chce, aby ChurchFIT pomohla různým komunitám v prosperitě jejich zdraví. Zvláště v Tennessee je třetí nejvyšší míra fatální mrtvice, devátá nejvyšší míra úmrtí na srdeční onemocnění a nadprůměrný počet kuřáků.

A jak Stephanie dostala celý tento nápad? Po každém kázání v sedm hodin večer se dělaly bankety, kde se podávalo všechno to úžasné, ale hlavně nezdravé jídlo – smažené kuře, makarony se sýrem, koláče a sladký čaj. To vše je součástí tradice a vzájemný projev lásky, ovšem také pomalá smrt vidličkou. Program podporuje církve k uspořádání událostí, lekcí, výzev, služeb a rozhovorů soustředěných na dobrou, zdravou zábavu. A ve svém vlastním kostele se Walkerovi ujistili, že jejich události mají vždy ty zdraví prospěšné možnosti.

ChurchFIT vyvinulo také ministerstvo duševního zdraví, které zahrnuje přístup k trenérům, psychiatrům, psychologům a poradcům pro užívání návykových látek. Kvůli poptávce také zahájili program KidzFIT, který pomáhá dětem se učit, jak pečovat o svou mysl, tělo a ducha. Tak Stephanie plní svůj osud a je oporovou menšinových komunit, do jejichž života přináší pomoc církve i ostatních lidí.

zdroj: www.womansday.com