Silné pocení nohou. Když otevřená obuv už nestačí a je potřeba přejít k babským radám

Nošení otevřené obuvi, sandálů, pantoflí, používání antiperspiračních sprejů, to vše zkoušíme, jen abychom zabránili nepříjemnému pocení nohou. U některých veškeré tyto snahy ale selhávají. Takže co s tím, když už máte pocit, že jste zkusili všechno? Poradíme vám ostřílené triky, které vaše nohy udrží v suchu a vy budete moci veškeré spreje plné chemikálií vyhodit do koše.

Šalvěj

Jedním z nejúčinnějších antiperspirantů je šalvěj. Naplňte lavor teplou vodou, přidejte 2 čajové lžičky sušeného šalvějového čaje a nohy ponořte na dobu 15 minut.

Černý čaj

Černý čaj má silné účinky na stažení pórů, proto je velikým pomocníkem proti pocení nohou. Opět použijte lavor s vodou, vložte do něj 3 – 4 sáčky černého čaje a namočte si nohy.

Jedlá soda

Připravte si 1 – 2krát týdně lázeň s jedlou sodou. Roztok vás zbaví pocení a navíc bude plnit funkci dezinfekčního prostředku. Na každý litr vody připadá 1 polévková lžíce jedlé sody.

Ocet

Do lavoru přidejte 1 – 2 lžíce octa a ve večerních hodinách si do lázně ponořte nohy. Ocet je lékem na unavené nohy a zároveň skvělým bojovníkem proti pocení.

Esenciální oleje

Lázeň si můžete připravit i z esenciálních olejů, především z máty, citrónu a levandule. Kapat si je můžete přímo do bot, čímž zabráníte i nepříjemného zápachu.

Obrázky: Pixabay