Slanina: Mastná pochoutka, která v rozumném množství poskytuje léčivé účinky

I když to může znít zpočátku jako hloupost, toto tučné jídlo je ve skutečnosti překvapivě zdravé. Navzdory zdání může malé množství slaniny našemu tělu přinést určité výhody v podobě léčivých účinků. Přesto, že pro naši figuru není úplně nejlepší, jedná se o přírodní potravinu, která neobsahuje chemikálie ani přidané látky, ale je mimořádně bohatá na retinol, niacin, thiamin, selen, vitamín B2, draslík, fosfor a vápník. Chcete-li ze slaniny skutečně vytěžit maximum, konzumujte ji v malém množství. Pro vaše tělo pak udělá následující.

Posiluje imunitní systém

Tato vlastnost je způsobena kyselinou arachidonovou, která podporuje snižování hladiny cholesterolu, zlepšuje obranné funkce těla a zároveň je nezbytná pro produkci chemických sloučenin odpovědných za imunitní reakce.

Reguluje kontrakce srdečního svalu

Trocha slaniny má příznivé účinky na srdce a krevní cévy, protože reguluje svalové kontrakce vnitřních orgánů, včetně srdečního svalu, a zlepšuje vaskulární tlak.

Chrání tělo před škodlivostí kouření

Díky působení selenu, mikroprvku, který posiluje imunitní systém a brání oxidaci v těle, může slanina chránit kuřáky před škodlivými účinky cigaret.

Je dobrá na kocovinu

Slanina také zmírňuje otravu alkoholem, jelikož pokrývá žaludeční stěnu tukem, čímž brání rychlé absorpci alkoholu.

Léčí bolest kloubů

Trápí-li vás bolest kloubů, potřete postižená místa vepřovým sádlem nebo žluklou slaninou, kterou nejdříve rozemelte a přidejte do ní lžičku medu. Jakmile bolavý kloub namažete, zakryjte ho alobalem a zabalte do šátku. Nechte působit přes noc.

Léčí zánět prsu

Na zanícené prso přiložte žluklou slaninu, zakryjte a zafixujte náplastí. Nechte působit.

Zmírňuje bolest zubů

Umístěte tenký pruh neosolené slaniny kolem bolavého zubu a nechte 15 – 20 minut pracovat. Bolest by se měla utlumit.