Mladé ženě se vrátil zrak poté, co v pubertě oslepla. Paradoxně nemoci vděčí za největší štěstí života

Sophii Corah byl v květnu roku 2017, kdy jí bylo teprve 18 let, diagnostikován keratokonus. Později téhož roku v srpnu oslepla úplně. Myslela si, že se jí zhroutil svět. To však netušila, že se u ní nejedná o trvalý stav a jednoho dne se jí zrak vrátí. A to není vše. Nemoc jí přivedla do cesty životní lásku.

Co představuje keratokonus?

Keratokonus je stav, kdy se rohovka postupně ztenčuje a vyklenuje do kuželovitého tvaru, což způsobuje následnou slepotu. K léčbě tohoto stavu je nutná transplantace rohovky. Ovšem ta může být řešením pouze v případě, že na ni máte peníze. Jenže operace byla pro 18letou Sophii na vysoké škole příliš drahá.

Dívka poznala svého anděla strážného

Sophia se seznámila s Christianem na vysoké škole Adams State University v Coloradu. Ti dva se brzy stali blízkými přáteli a mladý muž jí pomohl získat 20 000 dolarů ( 480 000Kč) na operaci, která dívce umožnila získat zrak zpět. Sophii byla rohovka operována v říjnu 2018, tedy dva měsíce poté, co oslepla. „Pomalu se mi vracel zrak, viděla jsem, jak je hezký, měl krásný úsměv. Věděla jsem, že jsem do něj zamilovaná. Musela jsem mu říct, co k němu cítím,“ řekla Sophia.

Z kamarádů se stal zamilovaný pár

Pár čelil mnoha výzvám, ale zůstal spolu. „Jakmile jsem Sophii potkal, okamžitě mě zaujala. Byla to bojovnice,“ řekl Christian. Vždy tu pro Sophii byl, takže bylo jen otázkou času, kdy mezi oběma vzplane jiskra. Po operaci byla Sophia v šoku, když viděla, jak okouzlující její přítel je. „Už tehdy jsem si k němu vybudovala takový vztah, že mi bylo jedno, jak vypadá. Ale bylo úžasné mu po takové době pohlédnout do tváře,“ dodala Sophia. „Byl ještě hezčí, než jsem si představovala.“

Příběh se šťastným koncem

Pár se vzal brzy poté, co si navzájem vyznal lásku a letos v červnu oslavil první společné výročí. Sophia žije se svým manželem a pracuje jako učitelka přírodních věd v Novém Mexiku. Mladý pár zveřejnil na svých instagramových profilech snímky ze své svatby, které ukazují skutečnou lásku a štěstí v jejich životech. „Christian byl po mém boku v nejtěžších chvílích mého života, podporoval mě, cítila jsem se výjimečně. Tím jsme se sblížili,“ řekla Sophia.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nypost.com