Smutný příběh rodičů, kteří kvůli nedostatečné pozornosti lékařů ztratili svého malého chlapečka. Kde jsou nyní a jak se vyrovnali s takovou ztrátou?

Kit se narodil po zdravém a nekomplikovaném těhotenství císařským řezem v 39. týdnu. Od rodičů byl odebrán hned po pár hodinách od porodu z důvodu nízké hladiny cukru v krvi kvůli komplikacím při porodu. Ovšem bylo zjištěno, že veškeré pokyny při a po porodu nebyly dodrženy tak, jak by měly, což vedlo ke zbytečnému traumatu odloučení po přijetí na jednotku zvláštní intenzivní péče.

Několik dní strávil na jednotce zvláštní péče a většinu času byl neuvěřitelně ospalý, nebudil se ani na krmení a nereagoval na bolesti, dokonce ani když se z jeho patiček brala několikrát krev na testy. Rodičům bylo řečeno, že je miminko jen ospalé a nemusí se obávat. Kit byl propuštěn z jednotky speciální péče šestý den. V nemocnici měl s maminkou zůstat ještě dva dny, když Kit začal vykazovat známky žloutenky. Nakonec byl ale propuštěn domů. Další den se rodiče s Kitem museli vrátit zpět do nemocnice, když se vůbec neprobouzel a odmítal jíst. Zaměstnanci dětské nemocnice okamžitě poznali, že je něco v nepořádku. Na základě krevních testů měli lékaři podezření na bakteriální infekci, a to i přesto, že užíval antibiotika celé tři dny na jednotce zvláštní péče.

Po radikálním zhoršení byl převezen do Londýna do nemocnice, kde se lékaři snažili dělat, co mohli, ale bylo už pozdě. Lékaři měli okamžitě podezření na virovou infekci a ptali se rodičů, zdali se Kit nedostal do kontaktu s někým, kdo by byl nachlazený. Vzhledem k tomu, že nemocnice nezvážila ani netestovala virovou infekci, nepodala Kitovi žádný protivirový přípravek, což znamená, že vůbec neměl šanci zničující infekci, zvanou herpes simplex typu 1, porazit.

Následně rodiče Kita založili nadaci Kit Tarka.

Líbil se vám dnešní článek? Sdílejte jej mezi svými přáteli.

Zdroj: kittarkafoundation.org